494 samenwerking tussen bibliotheken en historische verenigingen is in Denemarken al ingeburgerd, maar in Nederland is deze samenwerking op Wieringen zo niet de eerste dan wel één van de eerste. Tijdens de opening van het "Historische Hoekje" overhandigde ons lid Jan T.Bremer een eerste exemplaar van het door hem geschreven "Het Ganzenroer" aan de heer GJJongsma.De vereniging kreeg een 40-tal boekjes voor inkoopprijs,dat was een aardige verrassing. Het is zeker de moeite waard de eerste maandagavond van de maand tussen 18.30 en 20.00 uur eens een kijkje te nemen in het archief van de vereniging.Er zijn altijd bestuursleden voor raad en daad. Eén van de initiatieven aan het eind van 1993 is na te gaan of er belangstelling bestaat oude grafstenen rond de kerk van Hippolytushoef op te knappen.Het bestuur is bang dat dit unieke plekje in het centrum van het dorp op den duur gevaar loopt te verdwijnen.Als de grafstenen in een slechte conditie komen, en niemand zich geroepen voelt er iets aan te doen, is die kans niet denkbeeldig. De reakties op de oproep van het bestuur zijn bemoedigend. Tenslotte mag de secretaris nog vermelden, dat het bestuur buitengewoon blij is met de inzet van de redactie van "Op de Hoogte". Die is er weer in geslaagd vijf aantrekkelijke nummers te laten verschijnen.Het Themanummer over "De Lichterschipperijwerd grotendeels door Nel Fijnheer-Rotgans verzorgd. In de loop van het jaar is de vereniging ook nog vertegenwoordigd geweest bij a. de opening van de Wierschuur in het Buitenmuseum te Enkhuizen. b. diverse malen met een praatje bij de L.O.Z. c. bij het afscheid van de heer Kolker, algemeen archiefinspecteur d. bij een reportage over de "stien van Westerklief" in De Telegraaf, gemaakt voor het afscheid van één van de hoofdredakteuren van deze krant. e. vanuit het bestuur is o.a. de naam "De Batum" voorgesteld voor het woongebouw op het Cinemaplein. Door "Beter Wonen" is deze naam overgenomen. f. op de jaarmarkt op 21 mei te Hippolytushoef g. op een bijeenkomst van de Historische Vereniging Holland h. op een aantal bijeenkomsten over monumentenzorg i. op een kennismakingsbijeenkomst met de pasopgerichte zustervereniging van de Wieringermeer jbij de presentatie van de Museumgids in Museum Jan Lont Zo ziet u, dat het geen luxe is als het bestuur vraagt om versterking.

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 8