HISTORISCHE VERENIGING WIERINGEN Jaarverslag 1993. 493 Traditiegetrouw begint uw secretaris met de laatste opmerking van het jaarverslag van 1992.Daarin constateert hij dat het bestuur niet stil zit. Wel, in 1993 heeft het bestuur zeker ook niet stilgezeten.Het is weer een jaar geweest vol activiteiten, zoals uit het volgende zal blijken. Op 18 januari startte het jaar met een lezing van Dr.J.Kok over "Onwettige geboorten in Noord-Holland".Daarbij was Wieringen een onderdeel van zijn studie Tijdens de jaarvergadering op 3 maart werd het bestuur voor 1993 samengesteld als volgt: J.J.Lont, voorzitter J.Fijnheer, secretaris M.H.Smit, penningmeester G.Hille, lid T.Lont-Lont, lid H.Panjer, lid Hierin is in de loop van het verslagjaar geen verandering gekomen.Wel hoopt het besturr i.v.m.de groei van zowel het aantal leden als van de werkzaamheden, dat er enkele leden bereid zijn te willen toetreden tot het bestuur. In dezelfde maand maart presenteerde de Historische Vereniging haar 3e boekje. Op de drukbezochte weekenden van 13/14 en 20/21 maart werd het boek over Jan de Rijmer gepresenteerd.Deze weekenden waren zeker hoogtepunten van het j aar Op 3 april was de vereniging vertegenwoordigd op de reünie van de basisschool "Om de Oost" in Den Oever.De school bestond 60 jaar. Een leuke geste kwam van het Buitenmuseum in Enkhuizen, nl.een uitnodiging voor een gratis bezoek aan de herbouwde wierschuur. Op 19 juni werden de leden uitgenodigd voor een bijeenkomst in de Oosterlander school.Daar vertelde Helga Danner over de dijken op Wieringen, meer in het bijzonder De Wierdijk.Ook Theo Mulder droeg zijn steentje^bij met het presenteren van prachtige dia's.Na de inleiding en de dia's werd nog een bezoek gebracht aan de Wierdijk bij de Hoelm. Tijdens de Toer—in periode hebben enkele leden van de Historische Vereniging medewerking verleend aan de tentoonstelling "Het land van Wieringen Het grootste evenement van het jaar waren onbetwist de twee weekenden in de Westerlander kerk, 9/10 en 16/17 oktober.Vele honderden bezoekers, een dertigtal nieuwe leden en veel verkochte boekjes.Het enthousiasme van de bezoekers was hartverwarmend. In de Westerlander kerk stonden 3 thema's centraal:de stamboom van de familie Koorn, de schilderijen ven Van der Speek Obreen en oude (en nieuwe) poëziealbums Heel blij is de vereniging met een eigen hoekje in de openbare bibliotheek.De

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 7