492 systeem hanteren: man of vrouw lid, dan heeft de wederhelft automatisch de voorrechten van degene, die lid is, uitgezonderd stemrecht. Hetzelfde geldt voor samenwonenden. Voorzitter zegt toe dat het bestuur zich erover zal beraden. De vergadering gaat accoord met het voorstel de contributie te houden op f 25,- per lid per jaar en f 12,50 voor huisgenootleden. Bestuursverkiezing met algemene stemmen wordt T.Lont-Lont herkozen voor een nieuwe periode. De heer H.Panjer wordt met algemene stemmen in het bestuur gekozen. Hij heeft al bijna een jaar op proef meegedraaid en hij heeft zich verdienstelijk gemaakt bij het "persklaar" maken van het boekje van Jan De Rijmer. Rondvraag: de heer J.M.Smit vraagt, of de vereniging ook archeologische activiteiten ontplooit. Voorzitternee, nog niet. U kunt proberen een groepje geïnteresseerden bij elkaar te krijgen. Wieringen is voor archeologen een wat onontgonnen gebied. Heer P.Bruul vraagt of het niet mogelijk is ten bate van de jongeren onder ons iets te schrijven over gebouwen en huizen, die vroeger een andere bestemming hadden. Voorzitter: wij zijn daar al mee bezig, maar dat kost veel tijd om zoiets aan de weet te komen. Een vraag over de komende excursie kan nog niet beantwoord worden.Diverse mogelijkheden worden nog bekeken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Na de pauze worden dia's vertoond, die gemaakt zijn naar aanleiding van de tentoonstelling in de Westerlander kerk in oktober 1992.Tannie Lont geeft een toelichting bij de meeste dia's, waarbij de inmiddels tot zo'n 50-tal aangegroeide schare luisteraars af en toe waardevolle aanvulling geeft. Het bloemetje aan het eind van de lezing was zeker verdiend.Tannie heeft er veel werk van gemaakt om alle gegevens bij elkaar te krijgen. Een geslaagde avond vindt voorzitter Lont en hij wenst iedereen wel thuis.

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 6