Van de bestuurstafel 489 Lezing Michaelskerk Het eerste evenement van 1994 heeft op 18 januari al weer plaats gehad. Dr Sarfaty uit Amsterdam, werkzaam bij de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek vertelde aan de hand van dia's over zijn onderzoek naar de datering en de bouwgeschiedenis van de Michaelskerk te Oosterland. Het schip van de kerk blijkt zo ongeveer de oudste romaanse, tufstenen zaalkerk in Nederland en wordt gedateerd in de 11e eeuw. Eerst is er een inpandige toren geweest, later in de 13e eeeuw is die vervangen door de huidige toren die tegen het schip aan is gebouwd. Het koor dat nu weer is opgebouwd dateert ook uit de 13e eeuw en werd rond 1830 gesloopt De lezing was interessant en trok veel publiek, zo 'n 85 personen. Enkele bezoekers werden lid van de vereniging het merendeel was natuurlijk al) en een open schaal bij de uitgang leverde ca. 200, op voor de restauratie van de Michaelskerk. Vouwen in 'Op de Hoogte In een aantal exemplaren van het vorige nummer van 'Op de Hoogte' zaten hinderlijke vouwen in het papier. Onze excuses hiervoor. We zullen er bij de drukker op aandringen de machines beter in de ga ten te houden. Oproep archeologie en kerkhof Hippolytushoef De oproep in het vorige nummer heeft wat de archeologie betreft niets opgeleverd. Wel heeft zich een aantal mensen gemeld dat op eigen kosten een grafsteen op het oude kerkhof in Hippolytushoef wil laten opknappen. Die kosten zijn heel redelijk. Mocht u er ook voor voelen, laat het dan weten. Jaarvergadering en lezing Jan T. Bremer Op dinsdag 15 maart a.s. zal in de bibliotheek de jaarlijkse al gemene ledenvergadering worden gehouden. De stukken treft u hier bij aan. Ik verzoek u deze goed te lezen om zo tijdens de jaar vergadering uw kritische en opbouwende bijdrage te leveren. Na de pauze zal Jan T.Bremer bekend lokaal historicus, spreken over de walvisvaart vanuit Huisduinen, ook naar aanleiding van de oude commandeursgraven die er op de begraafplaats te Huis duinen nog zijn Excursie mei We zoeken nog een bestemming voor de excursie van mei a.s. Er zijn al wel wat ideeen, maar een beslissing is nog niet genomen. Mocht u een goed idee hebben, laat het dan weten. Tot slot Graag zullen we u begroeten op een of meer van de evenementen die we dit jaar organiseren. Namens het bestuur Met vriendelijke groet, Jaap Lont, voorzitter

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 3