496 Uit het financiële overzicht blijkt dat het jaar 1993 voor de Historische Vereniging Wieringen voorspoedig is verlopen. Het saldo aan financiële middelen bedraagt per ultimo 11.213, in vergelijking met vorig jaar betekent dit een toename van 888,74. De financiële positie is dus nog steeds zeer goed te noemen. De belangrijkste steunpilaar is het grote aantal leden, de ontvangen contributie bedroeg in 1993 bijna 8.000 gulden. Deze jaarlijkse contributie zorgt voor een degelijke financiële basis die het mogelijk maakt vijf maal per jaar een blad uit te geven en daarnaast lezingen, excursies en tentoonstellingen te organiseren. Een andere belangrijke geldstroom is de verkoop van boeken en jaargangen (bruto ruim 7.000 gulden). Het grootste deel hier van betreft boeken die door de Historische Vereniging Wierin gen zelf zijn uitgegeven zoals Jan de Rijmer, Keileem en Zwerfstenen en het begrafenisboekje. Deze boeken betekenen in het jaar van uitgave weliswaar een zware kostenpost maar ze hebben zich gelukkig allemaal snel terugverdiend (drukkosten boek Jan de Rijmer ƒ4.309,voor 300 stuks, verkoop in 1993 200 stuks voor ƒ4.000, Het streven is de boeken ongeveer tegen kostprijs aan de leden te verkopen, de winst voor de vereniging komt dan uit de duurdere verkoop aan niet leden. Een aantal andere publicaties die betrekking hebben op Wierin gen (Ganzenroer, Wieringerland) zijn tegen kostprijs door de auteur aan de Vereniging ter beschikking gesteld, de winst bij verkoop was voor de Vereniging. Een nieuwe post aan de ontvangstenkant in 1993 zijn de adver tenties 700,dit betreft advertenties aan de binnen- en buitenkant van het achterste schutblad van het verenigingsblad 11 op de hoogte 11 Een aantal zware posten aan de uitgavenkant betreffen investe ringen die gedaan zijn voor de inrichting van de "Historische hoek" in de bibliotheek te HippolytushoefHet gaat hier om twee archiefkasten die nodig waren om de groeiende hoeveelheid archiefmateriaal op een verantwoorde wijze te kunnen opbergen. Daarnaast zijn, om een deel van het archief op een meer perma nente manier aanschouwelijk te maken, twee houten kijkvitrines aangeschaft benevens een glazen vitrine. De vitrines zijn makkelijk te transporteren en het is de bedoeling ze ook tijdens de weekenden in de Westerlanderkerk en in de Boerderij te Den Oever te gebruiken. Tot nu toe is mede door het ontbreken van leningen en materië le bezittingen geen balans gemaakt, dit jaar zijn echter diverse investeringen gedaan die zonder balans volgend jaar uit het zicht zouden zijn verdwenen. Daarom hierbij een over zicht van de bezittingen van de Vereniging per ultimo 1993. Lijst van bezittingen: 1991 2 archiefkasten aanschafprijs 1.030,50 1993 2 archiefkasten 1.198,50 1993 1 glazen vitrine 1.164,93 1993 2 houten vitrines 2.055,

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 10