as: Van de bestuurstafel 31 nieuwe leden in Westerland Tijdens de 2 weekeinden half oktober in de Nicolaaskerk in Wes terland, konden we 31 nieuwe leden inschrijven, waardoor ons to tale ledenbestand op ruim 330 komt. De bezienswaardigheden: stam boom Koorn, poezie-albums en schilderijen van Van der Speek Obreen trokken zo'n 4 a 500 bezoekers en het was zo nu en dan zeer druk in het kerkje. Voor de vereniging was het een groot succes. Opening en openstelling bibliotheek Historische Ver. Wieringen De bibliothecaresse mevrouw Amy Ilbrink heeft voor de Vereniging een mooie hoek in de openbare bibliotheek (links achter vrij gemaakt. We hebben enkele nieuwe kasten aangeschaft en begin no vember de gehele ruimte ingericht met spullen die we de afgelopen jaren hebben verzameld en die tot nu toe in het magazijn waren opgeslagen Veel van deze spullen zijn afkomstig uit Museum Jan Lont, dat zich op voorwerpen richt (te herkennen aan het stempel), uit de nalatenschap van Meijert Kooij via Jaap en Truus Rotgans), van .de ruilverkavelingscommissie (rond W.O.-II) en van de heer Jaap Baijs, oud-Wieringeroverleden te Terschelling en van vele anderen. Het is al een hele collectie, maar we streven uiteraard naar uit breiding. Als u denkt dat u iets hebt, laat het dan weten. Ook, en vaak juist, (papieren) spullen waarvan u denkt dat ze niet waar devol zijn, zijn dat na verloop van tijd zeker wel. Hoe leuk is een oude krant van 1950 bv. niet Hebt u oude Wieringer couran ten, knipsels, foto's, documenten, rouwkaarten, boeken o.i.d., zorg ervoor dat ze niet verloren gaan. De vereniging is blij met alles wat enigszins op de Wieringer historie betrekking heeft. Vrijdagavond 2 november jl. is in aanwezigheid van een 50-tal be langstellenden de historisch hoek geopend door Amy Ilbrink. Zij deed dit door het vertellen van een verhaal waar het publiek een titel voor moest raden. Wie de winnaar is, is mij op het moment dat ik dit schrijf, nog niet bekend. Na de opening overhandigde de historicus Jan T.Bremer het eerste exemplaar van de biblio fiele uitgave van zijn verhaal 'het ganzenroer' aan de heer G. Jongsma. Een deel van de opbrengst kwam ten goede aan de ver enigingskas Openstelling Iedere belangstellende kan op de eerste maandagavond van de maand terecht in de historische hoek. Er is dan deskundige hulp om u wegwijs te maken in de kasten. Tot de zomervakantie kunt u terecht op: 6 december 1993 3 januari 1994 7 februari 7 maart 11 april 4 april is Pasen) 2 mei 6 juni 4 juli van 18.30 tot 20.00 uur openingstijd bibliotheek) 461

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 3