rêe iKcr/tdaq CKj Voorspoedig IJVteuwjaar 481 M'n waarde Peet, Bedankt voer je brief. Ja we lope oalweer oftig naar de Karstijd, dat jullie den te gast komme is best en de blomkool ken je kriege. Wij heawwe mit Suntemaarten wel een bos kiendere had,dat skeelt wel et iene jaar of et are. Sunterklaas ziene we amperan, die liekt teugenwoordig ok oalhaast e heawwen en as je ze teugen kom den smère die ondogendige zwarte Piete je hèlegaar onger. Vroeger kwam Sunterklaas ok nag an in^de Haukes- haven, den hadde de hele skoel de Goedheiligman van de boot en den ging 't lopende hèlegaar deur de Poelweg, weer naar de Kerkebuurt op skoel an. Doe moste de kiendere d'r wat voer over heawwe, om wat te kriegen. Das nou wel aars.We heawwe mit Suntemaarten ok oal oftig hoort dat hoef ik niet En mit manderijne hoef je helegaar niet an te kommen. Grovvader wordt den pisnijdig en zeit den wel deres lilleke dinge. Nou dat ik et over de Haukes heaw, viend jij teugenwoordig ok dat de menske veul zégge in de Haukes, in Westerlangdin Oosterlangd, en et oaldererregstin Wieringen! As Wieringer zeg je, an de Haukes, an Westerlangd en Oosterlangd, an Noefer. En den mochte we op skoel gien Wierings prate den zeg je: op de Haukes, op Westerland en op Oosterland, in den Oever.En van- zellef oaltijdop Wieringen. 'k Zei je vertelle Jannetje, 'k heaw oal naar de Skagerkrangt belt ok. Den zèg ik we woene op Wieringen, den geve ze me groot geliek en deer- na lees je weer datte ze in skrieve. Lest hoorde ik der ïen over de radio die had et over: in Texel, nou den vraag ik me oaf wat zo ientje nou nag mient te moete vertellen. Buur Aal is er nag best oaf kommen mit dat voalle in de Poepebuurt ze had der heup wel breke kennen, je moet der niet an denke En grovvader het z'n pet op hoor, hij doet z'n sjaal ok oaldeur oal om 't Is vroög koud worren dut jaar. Ik zou zégge beste peet we ziene jullie wel verskiene eerste Karstdag, den make we der een mooie dag van. Doe je ze oallegaar de groete deer an Noever? Nicht Maartje

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 23