474 Van het gemeentebestuur was een schrijven ingekomen, vermeldende een verhooging van loon, zoowel voor het aanleggen der kachels als voor het wekelijks schoonhouden der lokalen. Verder ontving mej.Pot ook nog van particulieren vele felicitaties en presentjes, zoodat de feestdag voor haar lang niet onopgemerkt is voorbij gegaan Mej.Brigitta Pot overleed in de ouderdom van 84 jaar op 4 april 1946. Uit N.R.C.Handelsblad van 29 oktober 1993: ONDERZOEK: veel scholen in Amsterdam zijn vervuild x De hygiene op Amsterdamse scholen voor basis- en voortgezet onderwijs is ver beneden peil.Dat concludeert de GG en GD na een onderzoek op ruim 300 scholen De onderzoekers stuiten op vervuilde lokalenvieze trappen, onhygiënische wasbakken zonder zeep en hondepoep op het schoolplein. Bij het basisonderwijs werd een slechtere situatie aangetroffen dan in gebouwen voor voortgezet onderwijs.Meer dan de helft van de onderzochte scholen bleek last te hebben van ongedierte.Niet zelden stootten de onderzoekers op b.v.dode muizen. Op 129 scholen bleken de toiletten niet aan elementaire voorwaarden te voldoen.Geen bril en geen handvaten aan doortrekkers. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx HET LEVEN EN WERKEN OP DE BOERDERIJ UIT VROEGER TIJD Als jong meisje was ik werkzaam op een boerderij.Deze staat nog in de Hofstraat als museumboerderij. (boerderij van Max) 's Morgens om half acht moest ik beginnen aan mijn taak tot 's avonds half acht.En dat voor vier en een halve gulden in de week.Ik moest ook nog Zondagsmorgens van half acht tot twaalf uur werken. 's Morgens was mijn eerste taak om de melkhussen schoon te boenen met heet sodawater.Daarna moest de buitenkant van de bussen worden geschuurd met wit zand zodat ze gingen glimmen. Er werd gemolken in houten emmers.Het schoonmaken daarvan was een secuur werkje, want er zaten veel naden in en dan moest je er voor zorgen dat er geen melkresten achterbleven.Wie de schoonste melk leverde kreeg daarvoor de hoogste premie uitbetaald van de fabriek.Het bleek wel dat de melkbussen goed schoon waren, want Pauw Hellingman,zo heette de boer waar ik werkte, kreeg de hoogste premie.Jammer genoeg deelde ik daar niet in mee. Was dit werkje voltooid dan moest ik naar de stal.Daar moesten iedere dag rondom de muren afgeboend.Vervolgens elke dag de stal schrobben en dweilen.

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 16