435 Van de bestuurstafel De zomervakantie zit er al weer op. Toch kijk ik nog even terug voor ik op de komende evenementen inga. Terugblik excursie Enkhuizen Op 16 mei jl. gingen we met 55 personen, met een volle bus dus, naar het buitenmuseum. De gidsen besteedden speciale aandacht aan de Wieringer objecten, met name aan de pas opgebouwde wier- schuur, die vorig jaar nog in De Haukes stond. Het was mede door het fraaie weer een geslaagde middag. De vereniging won nog weer enkele nieuwe leden. (Thans ca. 305 Terugblik excursie wierdijk Zaterdagmiddag 19 juni jl. hield mevrouw Helga Danner een kleine lezing over de wierdijken van Wieringen voor ca. 35 leden van de HVW. Theo Mulder vertoonde schitterende dia's over dit onderwerp en tot slot werd ter plekke opde dijk het een en ander bekeken. Het was een geslaagde middag, maar een minpunt was de niet al tijd even goede verstaanbaarheid van mevrouw Danner. Zij heeft echter nu haar tekst beschikbaar gesteld voor publikatie in het verenigingsblad, zodat, geïnteresseerden er alsnog kennis van kun nen nemen. Expositie Westerland Op zaterdag en zondag 9 en 10 oktober en 16 en 17 oktober a.s. 's middags van 2 tot 5 uur is de HVW weer aanwezig in de Nico- laaskerk in Westerland. De expositie bestaat uit drie onderdelen: oude poezie-albumsschilderijen van Wieringen en een stamboom van de familie Koorn. Oproep poezie-albums Op een eerdere oproep in 'Op de Hoogte' zijn zoveel reacties geko men dat enekele vitrines met poezie-albums gevuld kunnen worden. Om de zaak wat te verlevendigen zoeken we dames die zelf met hun album komen en het laten zien. En met dames die op een van deze middagen een reunietje willen organiseren met jeugdvriendinnen die in het album hebben geschreven. Ook kan men ter plekke een poëziealbum voor de Historische Vereniging maken door er een versje in te schrijven. Oproep tekeningen Van der Speek Obreen De HVW is in contact gekomen met kunsthandel Wim Kruidenberg aan de Laat 89 te Alkmaar. De heer Kruidenberg is toevallig in het bezit gekomen van 55 schilderijen van de voormalige Wieringer notaris Van der Speek Obreen. De vereniging biedt hem de gelegen heid er 15 die duidelijk Wieringer beelden tonen, ten toon te stellen in de NicolaaskerkDeze schilderijen zijn te koop. Graag zouden we in contact komen met mensen die tekeningen van Van der Speek bezitten. Mogelijk is dat een leuke aanvulling op de schilderijenexpositie.

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 3