444 profiel op nog een aantal andere plaatsen aan te brengen. Toch bleven er ook nog plaatsen over aan de zuidelijke kant van het eiland waar de wierriem nog boven de dijk uitstak, gezien een bestek voor het maken van een klinker- en betonglooiing na de watersnood van 1916 aan de Hoelmerdijk en de dijk van de polder Waard-NieuwlandNa de drooglegging van de Wieringer- meer in 1930 heeft men zoveel mogelijk de steenbekledingen verwijderd en vermoedelijk verkocht, aangezien steen veel waard was In 1948 heeft het polderbestuur getracht toestemming te krij gen voor het afgraven van de Hippolytushoeverdijk, de Stroe- erdijk en de Hoorndijk. Men dacht kennelijk een goede prijs voor de grond te kunnen krijgen. Op de laatste dijk was de dijkverordening van Noord-Holland van toepassing aangezien deze een binnendijk was en dus niet afgegraven mocht worden. De twee andere waren niet aan dq. dijkverordening onderhevig en zouden dus wel afgegraven mogen worden, hoewel gedeputeerde staten daar zeer tegen waren, gezien het feit dat dit wierdij- ken waren. 1978 Wierdijk tussen het oude land en Polder Waard-Nieuwland Gelukkig wogen de baten van de grond niet op tegen de kosten van de graafwerkzaamheden en ging de zaak niet door De noordelijke dijken van het eiland zijn onlangs op delta hoogte gebrachtVan hen is er geen enkel oud spoor meer te achterhalen, be zuidelijke dijken, waarvan het grootste deel zichtbaar of onzichtbaar nog wierdijk is, de enige nog in onze provincie, zijn schromelijk verwaarloosd. Gelukkig zijn er nu plannen om daar iets aan te doen, mede omdat deze dijk op de provinciale monumentenlijst staat. Hopenlijk zullen ze over niet al te lange tijd voor een deel weer als wierdijk te zien zijn. Helga Danner, juni 1993.

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 12