Een nieuw lied gemaakt op de ramp van 5 Febr.1909 te Wieringen. Komt vrienden luistert naar dit lied Hetgeen ik U hier zal verhalen Van wat bij Wieringen is geschied Een ramp die niet is af te smalen. Het is de tweede maand van 't jaar En wel van negentien en negen En ziet de vijfde dag is daar De dag begon met zachte regen. Dirk Takes is des schippers naam Met heel veel moed kliefde hij de baren Met moed en overmoed tezaam Dit was 't dat hem bracht in bezwaren. Wat breng't ons soms in jammer toch Als men wil wind en weer totseren Ach dat men dat van niemand zag Omdat men toch eens mochte leren. Want had de schipper zich gekromd En in het zeil een reef gestoken Zijn moe was niet van smart verstomd Zijn leven was thans niet gebroken. Leert hieruit schipper,die gij zijt Stelt U niet roekeloos in gevaren Maar geid en reeft als het is tijd Zoek zelf Uw graf niet in de baren. Wie was deze Dirk Takes Dirk Klaasz.Takes werd geboren op 20 september 1873. Hij was een zoon van Klaas Willemsz.Takes en Geertje Dirks Kooij Dirk trouwt op 22 april 1894 met Maria Jans Metselaargeboren 19 september 1875. Zij is een dochter van Jan Jansz.Metselaar en Antje Pieters de Vries. Dirk vergaat met zijn schip op 5 februari 1909.Hij wordt gevonden op 20 april aan de dijk nabij Den Oever. Zijn vrouw Maria overlijdt 8 juli 1948. Zij krijgen de volgende kinderen: Anna geb. 9 november 1894 Nicolaas geb. 1 februari 1900 Anna geb. 6 november 1901 Jan geb. 27 maart 1906. Op het graf van Dirk staat de volgende tekst: 't Minnend harte gaat gebukt Onder smarte Wreed gerukt Uit ons midden door de snoode Kracht der zee Blijft ons bidden: "Lieve doode Rust 'in vree

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 8