380 Uut het leven van Peet Jannetje,van bij ongs an Noefer, en haar nicht Maartje uut Dörrep. Fluutende matjes en loeiende koeie benne zelden de goeie M'n waarde Peet Jannetje, Oaldereerst wil ik jullie filesetere mit de uutbreiding in de femielje. We zalle gauw der es komme te kieken. Ik ben bar benieuwd. Oalles veerder goed gezongd? Wat hewwe we toch een merakels best voerjaar.Viend je ok niet? Oalle menske lieke der wel van op te gnappen! En skoonmakerstijd loopt ok oal weer an een end. 'k Heaw me toch een troep vortdèèn, grovvader wil oalles beware, maar dat ken toch niet. Ik moet je nag vertelle van buur Jaantje, die waar mit Piet naar de winkel gaan en ze hadde een luie stoel kocht. Dat die wier brogt en toen riep ze me. Moet je nou eres kieke zeit ze zo'n pracht stoel en ok nag hèèl nieuwerwes. Dat Jaantje gaat in die stoel zitte en onger de erremleunigs zitte knopkes en deer douwde ze op en toen kwam er nag een end van onger de sitting tevoerskien.deer ken je den je biene op leage. Maar nou sting die stoel voer dat gedoe efkes te dicht bij de tafel,want die tafel het een blad dat los leit, ok oal zo medern. Nou kwam dat uutskuufend van die stoel onger et tafelblad en dat ging om hoog, je begriept et oal oalles glees op de grongd.De komkes mit kofje de sukerpot,de mellek en Jaantje der broiden glees er ok nag bij. Nou je begriept, dat wier me deer een troep.En toen viel dat tafelblad weer naar onger en toe lag et bienenend óp de tafel. Deer zat Jaantje mit de biene omhóögen ze kon gien kangd op.

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 6