391 Uit: Heldersche en Nieuwedieper Courant van 22 Maart 1891. Ingezonden stuk buiten verantwoordelijkheid der Red.) Wieringen, 20 Maart 1891. Eenige Texelse schuiten waren alhier bezuiden de Wieringer-polder bezig met het visschen van zeesterren. Woensdagmiddag kwam eem deel van de bemanning te Hippolytushoef aan om proviand te koopen en ook om familie en kennissen toe te spreken. Bij het weder naar boord gaan, ging vóór hun uit eene flinke jonge meid; het achterhalen van die meid moest gebeuren, doch deze zette het op een loopen, het land in, alwaar zij aan hare vervolgers ont kwam; toen hebben die luitjes een soort van drift gekregen en om die drift te koelen, hebben zij een wagen van een nabij de te passeren weg staand erf afgehaald en zijn daarmede voortgereden. De eigenaar, zulks gewaarwordende, achterhaalde hun en werd toen na duchtig te zijn afge ranseld meester van zijn rijtuig. Alzoo voortgaande kwamen zij aan de woning van de voornoemde meid. Ook daar lieten zij de bot gallen door met een plank van de mestvaalt de deur te openen en daarna een glasruit stuk te slaan en eenige hei ningen omver te werpen. Doch hiermede was het nog niet uit. Aan boord gekomen zijnde hebben zij onder elkaar gevochten als leeuwen, zoodat diegene, die van de pret niets afwisten en met hun schuiten een eind verder lagen, wakker werden van het rumoer. De politie heeft er zich mede bemoeid en het is ook wel te wenschen dat zij die met die meid zijn begonnen hun verdiende straf niet ontgaan. C. xxxxxxxxxxxxxxxx Uit: Heldersche en Nieuwedieper Courant no.30 - 1860. STOOMBOOT ZUIDERZEE Zomerdienst, beginnende 1 April 1860. Langs de gewone route. Van Amsterdam Donderdag en Zaterdag 's morgens 7 uur, aankomst te Texel namiddags 4 uur. Van Texel Woensdag en Vrijdag 's morgens 6 uur, aankomst te Amsterdam namiddags 2\ uur. De dienst der overige dagen is gewijzigd als: van Amsterdam Maandagmiddag 4 uur langs Enkhuizen op Medemblik en van Medemblik Dinsdagmorgen 6 uur langs Wieringen, Nieuwediep naar Texel. Aankomst 10 uur 's morgens. Van Texel Zondagmiddag uur langs Nieuwediep, Wieringen op Medemblik. Aankomst 8-| uur. Van Medemblik Maandagmorgen 5 uur langs Enkhuizen naar Amsterdam, aankomst 10 uur. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 17