390 Oproep: Wie weet er een leuke Wieringer anecdote Of wie kent kleine volksverhaaltjes, waar of niet-waar Bestaan er ook typisch Wieringer gezegdes Stuurt u ze s.v.p. in naar de redactie.Onze hartelijke dank. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx H.N. TER VEER PRIJS JAARPRIJS VOOR FLEVOLAND De Stichting voor het Bevolkingsonderzoek in de drooggelegde Zuiderzeepolders/Sociaal Historisóh Centrum voor Flevoland heeft een Jaarprijs voor Flevoland ingesteld, vernoemd naar de oprichter van de Stichting, prof.dr. H.N. ter Veen. De H.N. ter Veen-jaarprijs voor Flevoland bedraagt f 4.000,= en zal eens per jaar worden uitgereikt voor een oorspronkelijke, nog niet gepubliceerde studie. Het onderwerp dient duidelijk betrekking te hebben op het Zuiderzeeproject (de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee) in brede zin. Deze omschrijving laat ruimte voor de behandeling van stof die uiteenloopt van zuiver technische aspecten van de Zuiderzeevisserij of de Zuiderzeewerken tot een veelheid van economische en maatschap pelijke ontwikkelingen op het oude (de voormalige Zuiderzee kust) en het nieuwe land (de provincie Flevoland en de Wierin- germeer) De bekroonde studie zal worden gepubliceerd in de serie publi- katies van de Stichting. De jury bestaat uit drs. R.J. de Wit, oud-Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, voorzitter, en de leden prof.dr. G.J. Borger, hoogleraar historische geografie, Univer siteit van Amsterdam, prof.dr. H.J.G. Beunders, hoogleraar maatschappijgeschiedenis, Erasmus Universiteit Rotterddam. Het reglement voor de toekenning van de prijs is verkrijgbaar bij de Stichting voor het Bevolkingsonderzoek in de drooggeleg de Zuiderzeepolders/Sociaal Historisch Centrum voor Flevoland, Postbus 73, 8200 AB in Lelystad. De sluitingstermijn voor inzending is 31 december 1993.

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 16