389 Dat zijn gebeurtenissen, waarin heel 't dorp meeleeft en het saamhoorigheidsgevoel zich van z'n schoonste zijde laat zien. Het vrije visschersbestaan zit de Oevenaren in hart en nieren en inderdaad, die rustige nijvere sfeer, zooals we die 50 jaar geleden kenden, gaf daar aanleiding toe, doch zal naar wij vreezen niet wederkeeren. De zee gaf een afwisselende gelegenheid voor kleine en groote schuiten om 't geheele jaar een bestaan te vinden, en wie op de Molgerdijk 't oog naar de Selver (bij Vatrop en Oosterland) richtte, zag tientallen kleine scheepjes met wapperende zeilen keeren en weer keeren, telkens 'n "streek' makend om hunne "korren" vol kruikels op te halen. Daar groeide ook de wier, die werd gemaaid en gevischt, waarmee in den zomer de Molgerdijk weldra lag bedekt, welke zoute geur we opsnuifden als was 't een balsem voor onze longen en weldra verrezen in de Oeversche Koog honderden van die zwarte wierschelven, "het Wieringer zwarte Goud",dat duizenden guldens op het eiland bracht en boer en visscher 'n flink stuk brood gaf. En waar eens die schelven stonden, zien wij thans hier en daar ruw opgetrokken keeten, verwaaide stukken krantenpapier en vuilnis, en we kunnen ons indenken, dat oude visschers bij 't aanschouwen daarvan z'n eeltige knuisten balt en de verzuchting slaakt:"och, was m'n eiland..eiland nog!" xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Oproep de redactie zou het aardig vinden om leden, die 25 of 40 of 50 (of nog meer) jaar getrouwd zijn in "Op de Hoogte" op te nemen.Ev. met een stukje stamboom en zeker met een foto als die er is Wie meldt zich U kunt ook iemand anders aanmelden, waarvan u weet dat dit feest er aankomt. Natuurlijk wordt er niets geplaatst tegen iemands zin. Ook weer aanmelden bij de redactie: voor de adressen daarvan zie binnenkant van de voorkaft van dit krantje. De secretaris van de Historische Vereniging Wieringen is verhuisd Nieuw adres: J.FIJNHEER VERBINDINGSWEG 1 1778 KS WESTERLAND TEL.02279 - 3997

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 15