359 M'n waarde peet Jannetje, Dörrep In de eerste plaas wil ik bij deuze bedanke voer de fijne gastdag. We heawwe bar genoten en wat had je lekker eten kookt. Dat snijbö- ne mit stoofpere en de nieuwjaarsbrij is oaltijd zok merakels lek ker eten. We heawwe ok nag een ronkje lópen over et Cinemaplein, deer kiek je je óóge uut, zo aars as dat deer worren is. Van die nuwerwesse woe- nings boven mekaar en der staat een beeldhouwwerk as een fillemdoek. Deer moet je ok nag er es langs lópe. Op et hoekje hadde we nag efkes keken bij Nan van Sijtje, of ie nag anzichte of holle bakjes had, deer heawwe we nag weer wat van kocht. Over de iene kangt bin ik an 't opruume en over de aare kangt kóóp ik den ok nag weer. Dat liek ik wel niet te kenne litten. De koud is gelukkig weer over, deer benne wij nou niet bepaald op stelt, et wordt nou weer stadig an voerjaar. 'k Heaw voer grovvader nag nouwe petoffels haalds de ziene ware zo opvreten deur de hongd,deer kon ie niet meer mee voer de dag komme. En oallienig op koese in huus te lópen is em te koud an z'n biene. Hij het nou gien last meer van een sere keel, maar hij raakte nag lillek op de achtermiddag,hij :het een paar dage in de kooi leit te bubberen, dat de dokter most nag komme. Hij is nag wat kachelig, maar et gaat oalle dage beter. Ik zou zo sègge et oallerbeste mit jullie en de hartelijke groeten van uw nicht Maartje. Noefer Waarde Maartje. Je briefke heaw ik guster kregen en docht metien weerom skrieve aars blieft 't er oaltemet wat en den wete we 't wel. Dan gaat dut en dat voer. Ja, Ma, die nieuwjaarsbrij viende ze oalegaar verskrikkelijk lekker den maak je gauw te kort, maar ik heaw er op rekent, dus de buuk vol. Gaf een hele drokte en evends war ik Nou skrief jij over dat Cinemaplein,maar matje dat heaw ik op 't Wier- ings sjoernaal sien, dat woord heawwe ze vanzellef oafkeken van ons woord sjoeren. Ik zag dat ze het stikmaakte en deer kreeg ik hennevel van.Ik zag de trap naar het balkon,deer heaw ik nag wat voetstappe legge. Ik weet nag dat op de Sundag middag beneje 40 cent en boven 75c kostte en mit de kerremis ware d'r op de evends wel twie voerstellinge Ze kenne oaltemet raar doen niks houwe we over.Afijn as die menske deer maar grèèg woene. an 't labbere engd.

Op de Hòògte - Wieringen | 1993 | | pagina 11