HISTORISCHE VERENIGING WIERINGEN Nieuws van de bestuurstafel. Portrettengalerij Westerlanderkerk De activiteiten van de Historische Vereniging Wieringen begin oktober in de Westerlanderkerk met de portretten van Wieringers en de stamboom van de familie Kaan, waren een groot succes. Ruim 400 bezoekers op 4 middagen van 2-5 uur zorgden voor momenten dat het in het gezellig kleine kerkje echt niet drukker moest worden. Velen kwamen de foto's bekijken; uit het hele land kwamen Kanen naar hun stamboom kijken, verre familieleden ontmoetten elkaar in Westerland. De werkgroep Kaan kon veel nieuwe gegevens noteren en contacten leggen. Wij konden 20 nieuwe leden inschrijven, waar we natuurlijk heel blij mee zijn. De reacties op de foto's waren zo lovend dat we van alle portretten dia's hebben laten maken. Het plan is om deze in maart '93 na de jaarvergadering te vertonen. Verenigingskrantj e Over de sponsoring van ons krantje heeft u de vorige keer al kunnen lezen. We zijn nu weer een stap verder: bestuurslid Gerard Hille is aan de slag gegaan en heeft sponsors gevonden die met hun advertenties het blauwe achterblad zullen vullen. Het gaat om de volgende bedrijven:' Fa.Looze op Zandburen De Harmonie van Cees Overtoom Hips Herberg op 't Hoekje Rabobank Reisbureau Hippo van Jan Rasch Westerland heeft alles in huis Sponsors, hartelijk dank voor jullie welwillendheid. Langs verboden wegen: We hebben Dr.J.Kok te Beets bereid gevonden om op maandagavond 18 januari a.s. een lezing te verzorgen over de achtergronden van buitenechtelijke geboortes in Noord-Holland in de vorige eeuw. De heer Kok heeft ook het bevolkingsregister van de gemeente Wieringen over de periode 1850-1909 bestudeerd op het voorkomen van "onwettige kinderen". Dit is ook de reden waarom hij graag naar Wieringen wil komen. Hij behandelt o.a. de relatie tussen de ouders van de buitenechtelijke kinderen met verschijnselen als ongehuwd samenwonen en het gedwongen huwelijk. Dr.Kok is gepromoveerd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en heeft al verschillende publicaties op zijn naam over dit onderwerp o.a."Langs verboden wegen" van 1991 De aanvang van de lezing is 20.00 uur. De plaats "De Harmonie" aan het Kerkplein. Entree voor leden gratis. We hopen velen van u te mogen verwelkomen. U bent weer op de hoogte. Jb.Lont, voorzitter

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 3