344 Noefer Waarde Ma, De witte was hew ik net deur 1t blauwselwater haald en de bonkte was hing al an de liend te droge. Het is gnap weer,dat skeelt. M'n nouwe ongerrok hangt ok te pronke. Afijn straks strieke en opkreuke den ken het de kas weer in. Je had weer een beste brief skreven Ma! En mit je vraag over Opies fiets te beginne, as ik 'm niet gebruuk, den stoal ik de fiets in 't boetje mit een oud klèèd er over. Ik hew een grote mangd kocht voer de boeskippe. Lesten had ik de vracht en den zie ik me niet Noefer doorsüze,dus löpe mit 't spul an de fiets. Sieme van Jan van Sijtje skreeuwde nag: Hè Peet ga je ver- huuze, de diek over? Slaat nörreges op.Ik van Wieringen oaf, den moe- te ze me wegbrenge denk! Maar effe wat aars Ma, buur Aaltje is ok de jongste niet meer en ik hew nag teugen d'r zeid: zou jij je fiets ok niet staan litte. Aaltje wou d'r niet van wete en volgens heur rédde ze 't nag best. Zag ik d'r lesten zonger op of om te kieke_hij:.êe...nio- len oversteke en drok dat 't er temet is. Ik die èvend heen, op hoge biene. Matje, ga effe zitte, zei Aal, we doen eerst een bakkie mit een kluutje. Buur," zei ik, dat fietse van jou is niks. Je liekt wel een kamikaze piloot, weerom kiek je niet uut. Je rèèd nooit wat Aaltje dèèrop zei: As ik dat doen voal ik om. En dèèr zit je den mit je goeie verstangd. Ma hou jij grovader wat in de gate, hij ken zo koetele en stoetele. Jij liekt op 'm, hèèl gien acht geve. Ga nou eris vroog in de kooi, den ken je 't knippie overslaan. Hew jij nag veul kienderen mit Suntemaarten tuske de deur had? Suntemeerte had er een koe, Hij noode alle bure doe. Toe de bure kwameToe was de koe begrave Koeie hewwe horesKerke heawe tores. Tores heawe klokke, Matjes drège rokke, Jonges drège broeke. En nou weer op naar Sunterklaas. Weet je nag Maaike, dat jij je mankje brocht? Nou kien, ik bak op Ouwejaarsèvend de oeliekoeke wel. Voer zoks zien jij teugen op da's bekend. Stel je voer, dat je die pan mit oelie zou vergete. Brangd is erger, maar dat zou ervan kriege. Tot slot 'k wens je veul zegen in 't Nieuwe Jaar. Peet Jannetje Uutlopende frouwe, ken je niet vertrouwe

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 20