Wl Waarde Ma, 307 Het foerjaar hewwe weer had.Het zon'tje sting te strale en de zeumerveugels streken weer neer op mien neus en wange.Matje wat hew ik deer as kien een hekel an hadl De tuun staat weer vol mit blomme,de sereen het al blomt.de attensia staat in knop.Ik hew iederien om stekjes vroegen en die binne groeien de heen gaan. En allegaar toekommen. In de foertuun staan steanse kars (die stinge op ongse skoel in de Elft ok),fiole en flokse.die rüke zo lekker. Bij ongs Nan foer in de gracht swumme engde mit engdepulle, In dörrep in 't Noorderlicht war ok groot feest,60 jaar leden hewwe ze 't opricht hew ik hoort. Ik bin ok nag heen weest te kieke Nou omdoopt tot Zorgcentrum. Guster war het bar heet, benauwd heet.de veugels sitte den te gape. We dochten allegaar as 't so broeig is den komt d'r fast onweer.En ja hoor't lichte waar niet van de lucht.Gelukkig werd het wat koelder. De oafsluutdiek hewwe ze ok 60 jaar leden leid.Toen waar Wieringen helegaar eiland oaf.Der is puur vreemd vollek kommen! En ach,guster het weest. Lestendat ik mit de otobus naar Nieuwe Diep ging,zate foer me een stel vakanzjegangers en alles vonge ze skitterend. Hew jij nag planne Ma? Of kriege ze jou niet zo geklik en Vader hewwe der nag over sproken.Vader zeid: ik heaw er gien trek in,jij Wel ninnet litte wij maar tuus blieve.Elkenièn praat zo aars, den wil ik dat ok en den heaw ik net 't gevoel dat ik op een klomp en een hol iest loop.Hew je oal een nuw pak foer kerremis? Skrief deris van. Nou Ma, foer de rest hükel en wükel ik wat an. Ik skoi er uut 't is kooierstijd. Noefer, Peet Jannetje M'n waarde peet Jannetje, Hier efkes een berichje van dorrep.We heawe de kerrertiis weer achter de reag, mit alle drokte en lawaai van dien. En ik had een nouwe jurk,da's vanzellef.Voer de rest beurt er niks bezonders. 'k Heaw voerige week weer es wat verbrangde litten, je weet ongerhangd wel dat soks nagoal oftig beurt hier. Wortele brangde oaltijd an en as we pere ete, benne et bakken pere. Nou was et zo, dat grovvader mit een gatepetiel eerdeboaie ankwam, deer hadde we wat van op brood eten en angezien ze niet al te mooi meer ware, docht 'k de rest in een pantje te koken. En dat waar 'k helegaar vergeten. Twie uur later, 'k had ok nag op een knippie leit, docht 'k wat te ruke en ja hoor een dikke harde zwarte koek in 't pantje. 't Leek wel een plak stienkoel.Deer had 'k me flink mee in m'n skoene sketen. 'k Heaw er toch een klus an had om 't er uut te kriegen... De clivia het nag drie trosse blomme had, dat was pracht. Morrege moet 'k maar es an 't koese stoppen. Grovvader kwam tuus mit een gat van wonder en geweld, z'n toone stake d'r deur. Nou zou 'k sège, peet de hartelijke groeten van uw nicht Maartje. Hoe is 't mit opies fiets Gebruuk je die nag

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 5