306 Boerderij in Den Oever, waarin de dichter zelf heeft gewoond.Twee weekends lang, nl13 en 14 maart en 21 en 22 maart 1993 zal hier een expositie over het werk van de Rijmer te zien zijn en ook de stamboom van deze familie Bakker Overige aandachtspunten. Voor twee lezingen, die in het winterseizoen gehouden worden, wordt nog een invulling gezocht. Dit geldt ook^voor de excursie van voorjaar '93. Mocht u ideeen hebben, laat het dan weten. De Polder Waard Nieuwland bestaat in 1996 150 jaar. Hier zal de Vereniging ook een uitgave aan wijden. Graag uw medewerking in de vorm van foto's, documenten, herinneringen enz. Jb.Lont, voorzitter WINTER 1941 - 1942 WIERINGEN BEVRIJD. ingezonden door C.Tijsen, W.de Zwijgerlaan 33 1901 CN Castricum In deze zeer strenge en lange winter, van wel bijna 3 maanden, viel er een enorme hoeveelheid sneeuw. En de wind was menigmaal meer dan hard. Zo kon het gebeuren dat er hier en daar geweldige sneeuwduinen ontston den en vele wegen voor korte of langere tijd geheel waren afgesloten. Zo ook op Wieringen met al zijn hobbels en bobbels. De betonweg naar Hippolytushoef was dan obk onbegaanbaar. Het sneeuwruimen ging, door gebrek aan machines, nog veel met de hand. En dus gebeurde het dat de gemeentebode C.Wuis aan de Kleine Sluis een koppel uitgevroren mannen ophaalde, die zich met schop en laarzen moes ten melden op de Afsluitdijk om de weg naar Wieringen begaanbaar te ma ken. De mannen, allemaal landarbeiders, die wegens de vorst thuis waren, gingen niet vrijwillig mee. Men moest wel, anders werd de uitkering ge stopt Maar zo werd dus in 1942 Wieringen bevrijd door mannen van Kleine Sluis. Van de sneeuw dan wel te verstaan. Piet Meijer.

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 4