305 NIEUWS VAN DE BESTUURSTAFEL Op 25 augustus jl. is het bestuur voor het eerst na de zomervakantie bijeen geweest Het komende winterseizoen zal voor de bestuursleden behoorlijk veel werk met zich meebrengen. Plannen, die het afgelopen jaar al gemaakt zijn, dienen nu nader uitgewerkt te worden, afspraken moeten nagekomen worden; nieuwe ideeen moeten opkomen. In concreto betekent dit dat het bestuur met de volgende zaken bezig is. Reünie Alvitloschool Hier zal de Vereniging met een stand vertegenwoordigd zijn op zaterdag 19 september a.s.De stand wordt ingericht met foto's en mogelijk historische gegevens over de school zelf.Uiteraard zijn hier de uitgaven van de Vereniging te koop en kan men zich aanmelden als lid. Portrettengalerij Westerlanderkerk Traditiegetrouw is de Historische Vereniging Wieringen in het najaar enkele weekends in de Nicolaaskerk aanwezig. Nu zal dat zijn met een portrettengalerij. De portretten, waarmee de expositie wordt ingericht, krijgt het bestuur graag voor enkele weken in bruikleen. Het gaat om wat grotere portretten, bij voorkeur in lijst van b.v. 30 x AO cm van mensen, die op Wieringen leefden, zo'n 40 tot 80 jaar geleden. Mocht u iets dergelijks in uw bezit hebben en het hiervoor willen uitlenen, neem dan even contact op met een bestuurslid. De activiteit vindt plaats op 3 en 4 oktober en 10 en 11 oktober a.s. Kaan-stamboom In de Nicolaaskerk zal tevens de Kaan-stamboom te zien zijn, samengesteld door een werkgroepje van enkele Wieringerwaarder Kanen en een Wieringer.Het gaat om één familie: rond 1780 vestigde een Albert Jansz.Kaan zich nl. in de Wieringerwaard Krantje Historische Vereniging Wieringen:nieuwe naam en sponsoring De redactie van ons krantje zou het leuk vinden dat het krantje een naam zou krijgen. Nettie Rienstra-Mulder heeft voorgesteld: "Op de hoogte". Dat kan op twee manieren uitgelegd worden: a.op de hoogte raken van de geschiedenis van Wieringen en het nieuws van de Historische Vereniging b.op de hoogte, die Wieringen heet. Graag uw reactie. Omdat het drukken van het krantje steeds meer geld gaat kosten, heeft het bestuur in samenspraak met de redactie besloten in beperkte mate sponsors te zoeken en het blauwe achterblad te vullen met advertenties. Gerard Hille zal zich hiermee gaan bezighouden. Mocht u belangstelling hebben, dan kunt u zich met hem in verbinding stellen. Jan de Rijmer De bekende Oeverse dichter en landman Jan Pietersz.Bakker (1831-1922) zal worden geeerd met een uitgave van een keuze uit zijn gedichten. De gelegenheidsgedichten zullen worden toegelicht met historische gegevens en foto's. Het werkje zal 96 pagina's tellen en worden gepresenteerd in de

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 3