321 Grappig is dat bij beide kooien de namen der kooikers in de volksmond daaraan verbonden zijn gebleven tot 1832 toe. Mogelijk is er nog een derde zoon van Jan Aeriaensz.en Gerbrich Kooij in het kooikerbedrijf werkzaam geweest. Het gaat om de zesde zoon uit hun huwelijk Huijch Jansz.(doop oktober 1691, trouwt juli 1722 met Gerbrich Aerjens). Dit vermoeden is gebaseerd op het feit dat zijn naam in de legger bij en op de kadastrale plankaart voorkomt bij kooi nr.7: deze heet daar "Huigjes Kooijke", terwijl een perceel in de omgeving van de kooi Bij Huigens kooij" heet. Het zou ons liever zijn als de naam in dezelfde vorm als van Jan Kooijs Kooij bewaard gebleven zou zijn —maar liever—koekjes worden niet gebakken. Overigens komt de naam Huijg niet zó vaak voor op Wieringen, dus wieweet Een zoon van deze Huijg is boer geweest en bezat nogal wat land: Pieter Kooij. Nazaten genoeg De tot nu toe oudst bekende stamvader der Kooijen en zijn vrouw hebben een uitgebreid nageslacht gekregen. Het is onmogelijk alle gegevens hier te publiceren: daarvoor zou een boek nodig zijn en inderdaad bestaan daar wel eens vage gedachten over in de familie. Wij beperken ons hier tot een opsomming van de kinderen van Jan en Gerbrich met wat summiere gegevens over hun nakomelingen. 1.Cornelis Jansz.Kooijgedoopt 18101682.Koopmanlater kooiker Trouwt met Diewer Jans, die kinderloos sterft voor 1731.Indien hertrouwd met Sijtje Gerrits, waarbij 7 kinderen, dan veel nakomelingen waaronder boeren en vissers.Vooral op Wieringen, later ook in Den Helder en Anna Paulowna.Zie noot 36). 2. Henderick Jansz.Kooij, gedoopt 511684.Beroep onbekend. Trouwt met Gerbrich Sijmens Wagemakerwaarbij 5 kinderen.De tak in de 2e generatie uitgestorven. 3. Jan Jansz.Kooij, gedoopt 2121685.Kofschipper Trouwt met Geertje Sijmens MeLselaar, waarbij 9 kinderen. Groot nageslacht waaronder loodsen, vissers en boeren.Vooral op Wieringen, maar ook in Den Helder 4. Willem Jansz.Kooij, gedoopt 18121687.Winkelierschepen burgemeesterHuwt met Antje Geerlofs Koopman, waarbij 1 dochter. Tak sterft uit 5. Pieter Jansz.Kooij, gedoopt 2101689.Beroep onbekend. Waarschijnlijk ongehuwd. 6. Huijch Jansz.Kooij, gedoopt 21101691.Misschien kooiker. Trouwt Gerbrig Aerjens, waarbij 3 kinderen. De zoon Pieter heeft veel nakomelingen waaronder veel boeren.Eerst op Wieringen, later ook in Hoogwoud, Langereis 7. Aeriaen Jansz.Kooij, gedoopt 29.12.1693. Kooiker. Trouwt Maartje Pieters Bestevaer, waarbij 5 kinderen. Vrij veel nageslacht,

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 19