253. Hier volgen de beschrijving en begroting van kosten wegens het begrinden der aarden baan van De Haukes naar Hippolytushoef en van daar naar den Oever op het eiland Wieringen met een klinkerbestra- door genoemde dorpen.1^) Voor de lengte der grindbaan heeft men: van de Haukes tot aan de hoek Dorpsstr.van H'hoef en Koningsweg 3532 el van het Kerkepad naar de DoopsgezKerk tot het begin van de Molgerdijk 4530 el van het einde van den Molgerdijk bij het Rijksmagazijn tot de bestrating van het dorp den Oever 332 el achter langs het dorp Hypolitushoef 262 el zamen 8856 el Voor de bestrating: door het dorp Hhoefaanvangende bij den Koningsweg en eindigende bij het Kerkepad naar de Doopsgez. Kerk 330 el Van het Raadhuis tot de pastorij der Doopsgez. gemeente 80 el door het dorp den Oever 226 el zamen 636 el Voor opnemen en herleggen van keibestrating: in het dorp H'hoef 840 Vt.el in het dorp den Oever 678 Vt.el zamen 1518 el Vtvierkante) Grindbaan De grond, waarop de weg gelegd moet worden, bestaat grootendeels uit zand met leem en klei vereenigdEene bevlakking van klinkers zooals in zware kleigronden noodig is, kan dus hier worden gemist.Zelfs - zooals te ver moeden is - op die plaatsen welke thans door gebrek aan afwatering zeer moerassig schijnen. Toch acht ik eene enkele grindstortingzonder geklopte puin, minder raad zaam, terwijl het gebruik van puin in plaats van grind de kosten niet ver hoogd, de hoekige puin met grind vermengd zet zich veel vaster en spoediger in elkander dan van enkel grind te wachten is. Ter bevordering der onder linge verbinding is het gebruik van eenig kalpuin of kalkbries aan te be-

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 7