S GEZONDHEIDS REGELEN 250. Art6 Het lijk van een aan eene besmettelijke ziekte overledene moet, wanneer de geneeskundige zulks nodig oordeelt, dadelijk worden gekist en in de lijk kist met de door hem voor te schrijven middelen worden ontsmet. Bij weige ring geschiedt dit op last van Burgemeester en Wethouders. Het lijk moet worden begraven in de kleederen, waarin de lijder is gestor ven. Waar kerkelijke voorschriften het kisten en begraven in de kleederen verbieden, moeten deze verbrand of begraven worden. Art7 In geval van besmettelijke ziekten kunnen Burgemeester en Wethouders na ingewonnen advies of op voorstel van den geneeskundigen ambtenaartot wiens inspectie de gemeente behoort, bij algemeenen maatregel van politie den tijd bepalen binnen welken het lijk moet worden begraven. Art.8. Ieder is verplichi. de desinfectie-middelen aan te wenden, die door Burge meester en Wethouders worden aangewezen.Bij weigering of wanneer de desin fectie onvoldoende geacht wordt, geschiedt zij op last van Burgemeester en Wethouders. Art9 Voor zover de nakoming der voorschriften van deze verordening eischt, dat zp-j, die met de uitvoering belast zijn of daartoe moeten medewerken, de woning der ingezetenen ondanks dezen binnentreden, wordt hun daartoe de last gegeven met inachtneming van de voorschriften van de Wet van 31 Augustus 1853, Staatsblad N.83. Art10 Iedere overtreding van de bepalingen dezer verordening wordt gestraft met eene boete van een tot tien gulden. Aldus vastgesteld in de vergadering van den Gemeenteraad van Wieringen heden den 14e October 1871. P.Maats Burgemeester P.Poel Secretaris xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx I. Uw voedsel zij eenvoudig en natuurlijk II. Kleed u doelmatig III. Zorg voor zuivere lucht IF. Bemin de zindelijkheid F. Ferschaf u eene matige beweging FI. Geniet eene geregelde rust FI1. Wees voorzigtig bij al uwe onderne mingen Fill. Blijf uwe driften of gemoedsaandoe ningen meester IX. Wagt u voor onmatigheid in spijs en drank X. Flied den wellust

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 4