263. De grind is hoofdzakelijk riviergrind. In de laatste jaren werd er veel zee- grind gebruikt, die te Wieringen echter minder goed schijnt te hebben vol daan. Door de zware vrachten werd de grind te snel tot stof verbrijzeld, zoodat het jaarlijksche onderhoud, waarvoor op de begrooting een post van f 2000,- was uitgetrokken, niet in staat was de slijtage bij te houden. De tonrondte is bijna geheel uit den weg verdwenen, terwijl ook de bermsloo- ten niet steeds voldoende zijn en zelfs op enkele plaatsen niet aanwezig zijn.De afwatering van den weg laat dan ook veel te wenschen over. De gemeente gaf dan ook opdracht aan den Opzichter van den Rijkswaterstaat W.E.Coumou een ontwerp voor de verbetering der wegen te maken. Perceel 1Dit gedeelte loopt vanaf de haven van De Haukes langs het gehucht de Haukes tot het snijpunt met den Koningsweg en bestaat uit de Haukesweg en de Poelweg. Door het zware zandvervoer vanaf een hoog stuk land aan den Poelweg, ten behoeve van de noodvoorzie ningen aan de dijken van den Anna Paulownapolderzijn deze wegen in de eerste maanden van het jaar totaal vernield. Het ligt in de bedoeling van dit wegvak geheel een klinkerweg te maken. Daar een groot gedeelte door de bebouwde kom van de Haukes looptkan ik mij daarmee wel verenigen. De bestaande weg wordt losgehakt en als fundament voor de nieuwe klinkerbestrating gebruikt. Voor de afwatering in de nabijheid van het snijpunt met den Koningsweg zal een rioolbuis doelmatig zijn. Door een toestrooming van water van alle zijden naar dat punt, is een bijzondere voorziening in de afwatering daar ter plaatse noodzakelijk. De raming voor dit perceel bedraagt f 7323.80 Perceel 2: De straatweg nabij het voormalige Quarantainestation in behoor lijken staat herstellen, wordt begroot op f 205.30. Perceel 3:In het dorp Hypolitushoef ligt een klinkerbestrating die in zeer goede staat verkeert tot aan den woning van C.Kroon. Deze bestrating zou tot aan de korenmolen dienen te worden ver lengd, daar de bebouwing langs dit gedeelte van den weg vrij in tensief is geworden.De bewerking is geheel als in het eerste

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 17