257. Uit bestek en voorwaarden blijkt dat Het werk bestaat in het zooveel noodig opbreken der thans bestaande gemeente kei- of straatweg en een gedeelte der bestaande kunstwegen, het zooveel noodig ophoogen, verlagen, verbreeden, of verleggen van den be staande aardebaan, het afsnijden van hoeken van belendende perceelen als door piketten is aangewezen, onder de uitvoering der werken wordt opge geven of in de hierna volgende artikelen wordt omschreven. Voorts in het graven eener kas in gezegden weg en het vullen daarvan met eene zandbedding, het maken van waterleidingen; eindelijk in het leggen eener klinkert bestrating op deze zandbedding en het bijwerken van bermen, opmaken van glooijingen, reparatiewerk aan de zoogenaamde Buren of Gemeen- teputenzenz Een en ander met bijlevering van al de noodige transporten, arbeidsloonen materialen enz.enz. De totale lengte zoo als die op het terrein is uit gebakend wordt gerekend te bedragen 844 ellen. "17) In artikel 4 van het bestek "Rigting, hoogteaanleg enz." staan de plaatsen van de piketpaaltjes. Hieruit komen een aantal namen van inwo ners van het centrum van Hippolytushoef in 1869 te voorschijn. Hier volgen ze: Piket A is gelegen in de as van den bestaanden Holmer kunstweg zoogen Boterhoek) Piket 0 ligt zuidwaarts 4.28 el uit de Z.O. hoek van het Raadhuis en 4.92 el uit de Z.W.hoek van het huis van A.Veerdig. Piket Oa 3 el uit het huis van K.Dekker Piket 1 3.60 el uit de voorgevel van het huis van G.Botter Piket la 2.60 el uit de Z.W.hoek van het huis van Jn.Boersen. Piket 2 2.33 el uit de voorgevel van het huis van Jb.Poppen Piket 2a 2.80 el uit de voorgevel van het huis van de Wed.J.Wijn. Piket 3 4.- el uit de Z.O.hoek van het huis van D.Lont Piket 3a 3.03 el uit de voorgevel van het huis van Jn.Kuut Piket 3b 4.78 el uit de voorgevel van de Pastorie der Hervgemeente Piket 4 12.30 el uit de N.Whoek van het huis van P.Wigbout en 10.15 el uit de Z.O.hoek van de Pastorie der Doopsgezinde gemeente Piket 4a 3.30 el uit de voorgevel van het huis bewoond door J.Bruul Piket 5 5.45 el uit de N.W.hoek van het huis van J.de Haan en 13 el uit de Z.O.hoek van het huis van P.Muller Piket 5a 2.- el uit de Z.O.hoek van het huis van C.Dekker Piket 6 3.20 el uit de Z.O.hoek van het huis bewoond door P.Vroone Piket 6a in de as van de weg en 6.45 el uit de N.O.hoek van het huis van D.Lossie Piket 7 in de as van den weg en ongev. 7.- el voorbij het huis van A.Veerdig. Piket 7a in de as van den weg Piket 8 1.90 el uit de N.O.hoek van de tuinschutting van M.Minnes. Een interessant gegeven is ook de reparatie van de burenput, voorzien van een pomp ten algemene nutte. Hier volgt de omschrijving zoals die in het bestek voorkomt: Voorts moet de aannemer de thans bestaande burenput op eene hoogte van minstens 1.90 duim beneden den thans bestaanden grond afbreken, de wip- en steunderpalen wegnemen. Verder de put uitbaggeren en schoonmaken. Vervolgens derzelve afdekken met een half cirkel gewelf, ter zwaarte van 2" steen en eene beklamping van beste waalklinkert in sterke tras, waarin eene opening te sparen voor na te melden pomp en ijzeren luikje

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 11