256. Ingenieur. In de afgelopen week de waterleiding tusschen de Meelmolen en de Holle balg en die voor het dorp den Oever opgemaakt, en voorts hier en daar eenige rijsporen geslecht. Heden morgen heb ik een begin laten maken met het afwerken van de Zuider- dijk en het maken van een gruppel langs genoemde dijk. Tevens kan ik Uednog mededelen dat door de verschillende besturen is bepaald om den te maken grindweg op de bepaalde breedte van 2.25 El te maken Op 25 maart 1866 krijgen de 3 arbeiders, die dan werkzaam zijn aan de weg lederen armbanden om als,kenbaar teeken dagelijks te dragen."12) Rond half april zijn er 3 vaste arbeiders, 1 vlakker, 8 jongens, 3 wage naars en 3 wagens met 2 paarden in dienst. In de week van 23 - 29 april staat vermeld: 3 vaste arbeiders, 2 arbeiders aan de baan, 3 jongens aan het vlakken, 4 jongens aan 't puin kloppen, 3 wagens, 6 paarden, 3 voerlieden, 6 jon gens "13) Ondertussen komen er schepen met grind aan De Haukes en aan Den Oever aan.Er komt ook een schip met puin aan de Polder". In de week van 16 juni bedankt de vaste arbeider J.de Haan.Hij wordt niet vervangen door een ander. Dan zijn er dus 2 vaste arbeiders. Later in juni komen er 3 vaste arbeiders bij. Met 5 vaste arbeiders gaat het werk verder. Blijkbaar is niet alle puin bruikbaar, want in de week van 30 juli- 4 augustus staat vermeld: een kleine partij ongeharde puin, die langs de weg was aangevoerd, afgekeurd. Een hoop aan den Oever liggend, zijnde nog ongehard mede afgekeurd." In september 1866 schiet de rijweg aardig op. Men is dan wekzaam aan de 2e laag grind langs de Poelweg. Er worden in oktober enige hoopjes grind voor verder onderhoud aangevoerd. Eén van de vaste arbeiders, S.Wagemaker, bedankt. In zijn plaats komt zonder voorkennis de zoon van de onder baas Schreuder. In december 1866 is het werk bijna geklaard. De weg tussen Hippolytushoef en De Haukes wordt 2 maal met de belaste bakken berold "13) En in de laatste week van december gebeurde dat met de weg naar Den Oever. Op 31 december werd er niet gewerkt. En hier eindigde het verslag van aannemer Oldenburg. Ondertussen heeft de gemeente Wieringen in augustus 1865 een subsidie van f 8000,- van de Provinciale Staten gekregen voor de wegbeharding14) In 1866 betaalt de gemeente zelf f 4311.11 als bijdrage aan de hoofdweg aan het polderbestuur van Wieringen, voor wiens rekening de aanbesteding heeft plaats gehad.13) In 1869 vindt het gemeentebestuur de keiweg in de Dorpsstraat toch niet meer zo goed. Op 25 maart 1869 vindt een openbare aanbesteding plaats voor eene klinkertbestrating in het dorp Hypolitushoef1^) Er waren 6 inschrijvingen, waarvan die van Jan Poppen en Bernardus Beu kenkamp van Wieringen. Jan Poppen is de laagste voor f 6749.- en hij krijgt het werk dan ook.

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 10