^esVuur van de aanstelling van een regionaal consulente voor de Geschiedbeoefening. De consulente, mevrouw Bossaers, kan de verenigingen van advies dienen bij het opzetten van onderzoeken en zij organiseert cursussen voor belang stellenden Het hoogtepunt voor de historische vereniging Wieringen viel natuurlijk in november toenVeen geheel gevulde Westerlander kerk het eerste exemplaar van het boek "Keileem en zwerfstenen op Wieringen" overhandigd werd aan burgemeester Post. De vereniging mag er trots op zijn een dergelijk boek te kunnen uitgeven. Zowel bij de amateur- als bij de specialistgeoloog is het goed ontvangen. Veel mensen hebben er aangewerkt. Zeker een compli ment voor de auteurs, die geheel belangeloos hebben meegewerkt en voor de uitgever die het keurig verzorgd heeft. Zonder de financiële steun van de Stichting Baron de Vos van Steenwijkfonds het Anjerfonds Noord-Holland, de Nederlandse Aardolie Maatschappij en het Cultuurfonds van de gemeente Wieringen was de uitgave niet mogelijk ge weest. Fijn als er zoveel medewerking is. Voorafgaand aan de presentatie op 2 november 1991 was er de stunt van de "Stien van WesterkliefOp een zeer koude en winderige zaterdagmiddag 19 oktober werd gemeten hoe diep de steen in de grond zit. Veel speculaties en veel inzendingen (ruim 70) ten spijt was er niemand die de juiste diepte heeft geraden, k2\ cm. De heer Doorn was er het dichtste bij met 37 cm. Tijdens de weekends van 2/3 en 9/10 november was er nog veel meer te zien in de Westerlander kerk. Bert de Vries van Westerland had geheel passend bij de uitgave van het boekje een prachtige stenen tentoonstelling ingericht. Hij oogstte alom lof voor zijn werk, ook van de stenenexperts. Hij heeft er veel werk, geheel belangeloos, voor verzet.Tijdens de vier middagen van de opening zijn er ruim 400 bezoekers geweest. We mogen dus zeker van een succes spreken. Aan dat succes hebben zeker de vele Tijsens meegewerkt, die in grote getale op de stamboom afkwamen. Tannie Lont kwam handen, ogen en mond te kort om alle vragen te beantwoorden, maar zij kreeg uiteraard ook veel nieuwe informatie. Het bestuur was alle middagen voltallig aanwezig om inlichtingen over de vereniging te geven en een ieder die dat wilde van een drankje te voorzien En natuurlijk om nieuwe leden in te schrijven en het boekje te verkopen. Het lukte allemaal best. In december was het bestuur weer aktief tijdens de Kerstmarkt. In een zeer koude stand werd acte de presence gegeven op vrijdag 13 december.Er werden weer een aantal boekjes verkocht en een paar nieuwe leden ingeschreven. Het bestuur ziet op een druk, maar succesvol jaar terug en hoopt dat 1992 ook goed mag verlopen. 227

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 7