JAARVERSLAG 1991 Het bestuur is vanaf de jaarvergadering op 12 maart 1991 als volgt samengesteld: de heer J.Lont, voorzitter de heer M.Smit, penningmeester de heer J.Fijnheer, secretaris mevrouw M.Boersen-Bron, lid en afgevaardigde redaktie mevrouw T.Lont-Lont, lid Mevrouw N.Lont heeft het grootste deel van het jaar de bestuursvergade ringen bijgewoond als toekomstig bestuurslid. Zij hoopt met ingang van 17 maart 1992 deel te gaan uitmaken van het bestuur. Naar aanleiding van de besluiten, die de Algemene ledenvergadering van 12 maart 1991 nam, zijn via de heer Butijn, notaris,de statutenwijzigingen officieel bekrachtigd en bekend gemaakt aan de Kamer van Koophandel. Voor de jaarvergadering was er al een bijeenkomst geweest op 23 januari 1991. Theo Mulder heeft op die avond in de Aula van de Mavo voor de leden een boeiende lezing gehouden over de Waddenzee, verluchtigd met prachtige dia's. Nel Fijnheer-Rotgans hield de aanwezigen bezig met een aantal verhalen over de lichterschipperij en vertelde hoe één en ander in z'n werk ging. Zeker een geslaagde avond. Zo was ook de jaarvergadering op 12 maart goed. Voor het eerst in ons nieuwe onderkomen in de Openbare Bibliotheek aan het Kerkplein in Hippo- lytushoef De heer Verhofstad leidde ons door het stenen land", waarbij we tot de ontdekking kwamen dat veel stenen op en rond Wieringen van heel ver geko men zijn dankzij de ijstijden. In mei was de vereniging vertegenwoordigd met een stand over de Doopsge zinden in de Vermaning tijdens het Kerkepad 1991 en de dag erna stonden we op de jaarmarkt in HippolytushoefBeide evenementen waren voor de vereniging geslaagd. Geslaagd was ook de excursie naar Fort Kijkduin, ondanks de plotselinge afwezigheid van de diaserie, die vertoond zou worden. Maar begunstigd door prachtig weer en een enthousiaste rondleider is het een fijne middag ge worden De vereniging was vertegenwoordigd bij een excursie, georganiseerd door de heer Verhofstad en ook bij het regionaal overleg van de Historische verenigingen in Hoorn. In september stond de historische vereniging met een stand in Den Helder ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeling Den Helder van de Nederlandse Genealogische Vereniging. De historische vereniging Schagen hield een open dag, waar onze vereni ging van haar belangstelling heeft blijk gegeven. Veel verwachten de historische verenigingen in de Kop van Noord-Holland 226

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 6