J^esluAir Verslag redaktiecommissiegoedgekeurd. De dames Modder, Kooij en Van Tol worden herbenoemd, gecompleteerd door de dames Boersen en Rienstra. Bestuursverkiezing: de dames Kooij en Rienstra treden af en zijn niet her kiesbaar. In hun plaats worden benoemd de heren J.J.Lont van OosterJand en M.Smit van llippoly tushoef En dan nu de statutenwijziging: zie krantje. Deze wijziging oordeelt het bestuur nodig om zeker te zijn, dat na ev.ophef fing van de vereniging het archiefmateriaal oordeelkundig bewaard blijft. En het blijft toegankelijk. Uit de vergadering: is het niet beter om het in de gemeente te bewaren Er is al zoveel weg van Wieringen. Het bestuur is van mening, dat de gemeente niet in de gelegenheid is tot goed bewaren.Ook bij de gemeente zijn in het verleden dingen zoekgeraakt. Maar als er een goed streekarchief komt, en daar is sprake van in Alkmaar, dan gaat het daar naar toe, Zo'n archief in Schagen lijkt niet tot de mogelijkheden te behoren. Uit de vergadering: bewaren jullie nu de foto's en negatieven goed Antwoord: daarom zijn o.a. de 2 kasten aangeschaft. En van de foto's en dia's zullen duplicaten gemaakt worden. Uit de vergadering: deze statutenwijziging is bedoeld als de vereniging ter ziele gaat. Maar stel dat na een x-aantal jaren weer een nieuwe vereniging wordt opgericht, kan die dat archiefmateriaal dan weer opvragen Antwoord: nee, het is beter de originelen daar te laten, maar er zouden wel duplicaten gemaakt mogen worden. Natuurlijk moet je daarvoor betalen. Iedereen hoopt, dat dit alles niet nodig zal zijn opheffing is absoluut niet aan de orde. Met algemene stemmen wordt de statutenwijziging aangenomen. En ook de regeling van de kascontrolecommissie in het huishoudelijk regle ment. Rondvraag: Jan Doves: eigenlijk hoort er een schaapskooi bewaard te blijven, of een nieuwe te bouwen naar oud model. Met de wier- schuur bij Museum Jan Lont. Antwoord: het is een leuk idee, en schaapskooien zijn authentiek voor Wieringenmaar de Hist.Ver. bemoeit zich niet met onroerende goederen. Jaap Fijnheer: hij wil afscheid nemen van Matthisca Kooij en Nettie Rienstra. Dank voqr het vele werk.Een bloemetje en een tekening van de boerdefij en/of de molen. Jammer dat jullie ermee stoppen, maar het is niet anders. Sluitng om kwart voor elf. Resultaat: 2 nieuwe leden. 225

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 5