HISTORISCHE VERENIGING WIERINGEN Algemene ledenvergadering op 12 maart 1991 in de bibliotheek. Aanwezig: 32 personen, inclusief het bestuur. Afwezig met bericht: voorzitster T.Lont-Lont. Haar taak werd waargenomen door vice-voorzitter N.Rienstra-MulderZij-heet iedereen hartelijk welkom, speciaal de heer J.Verhofstaddie later een le zing zal houden over Zwerfstenen en keileem,o.a. op Wieringen Mededelingen: omdat niet 2/3 deel van het aantal leden aanwezig is, kan de voorgestelde statutenwijziging niet doorgaan. Ook.de wijzi ging van het huishoudelijk reglement wordt naar de volgende vergadering verwezen. Deze zal plaats vinden hedenavond na de lezing van de heer Verhofstëd. Sluiting De heer J.Verhofstad vertelt eerst over de geschiedenis van keileem en zwerfstenen, zoals gelezen zal kunnen worden in het boekje Keileem en zwerfstenen op Wieringen". De Hist.Ver.Wieringen heeft plannen dit uit te geven, als het lukt de financien rond te krijgen. De heer Verhofstad is één van de auteurs. Na een korte pauze laat hij dia's, zien van hetgene waarover hij verteld heeft Dank aan de spreker en de gebruikelijke envelop. De tweede vergadering is geopend. Mededelingen: voortaan vergaderen en bijeenkomsten in de bibliotheek. Het bestuur heeft 2 stalen kasten aangeschaft, waarin archiefma teriaal en schenkingen worden opgeborgen. Het ligt in de bedoe ling t.z.t. een avond per maand dit open te stellen voor leden Notulen jaarvergadering 8 maart 1990: na voorlezing goedgekeurd met de aantekening dat mevrouw Pruimboom vond dat zij niet helemaal juist is geci teerd Jaarverslag: staat in het blad. Goedgekeurd. Financieel verslag en begroting: goedgekeurd. Verslag kascontrolecommissie: de heer P.C.de Haan zegt, dat alles prima in orde was. Dank aan penningmeesteresse Matthisca Kooij. De heer De Haan treedt af en Elbert Volkerts wordt nieuw kascontrolelid samen met de dames Gorter en Van Tol. Vaststelling contributie: voorstel bestuur f 25,- voor leden en f 12,50 voor huisgenoot- en jeugdleden wordt aangenomen. De leden wordt gevraagd uit zichzelf de contributie per bank over te maken. Na 1 april volgt een kleine aanmaning. Verslag tentoonstellingscommissie: ligt ter inzage. Goedgekeurd. De commis sie hoeft niet herbenoemd, omdat de Hist.Ver. Wieringen dit jaar geen ten toonstelling organiseert. Er komt wel een tentoonstelling in Museum Jan Lont, maar die wordt samengesteld door de museumwerkgroep. 224

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 4