4.de weg door Vartrop, aangenomen bij Jacob Kool voor twee gulden vijftig cent f 2,50 5.Van Vartrop tot de Westerling aangenomen bij Albert Wiegman voor acht gulden f 8,- 6.Van daar tot Smerp, aangenomen bij Gerrit Keijzer voor acht gulden f 8,- 7.Van daar tot Jan Halfweeg, aangenomen bij Gerrit Keijzer voor vijftien gulden f 15,- 8.Van daar tot de Bietrop aangenomen bij Albert Wiegman voor negen gulden f 9,- 9.Van daar Lot de Banscheiding aangenomen bij Corne lis Mostert voor acht gulden vijftig cent f 8,50 10.Van daar tot Cornelis Wagemakeraangenomen bij Jacob Lont voor negen gulden f 9,- 11.Van daar tot Pieter de Vries aangenomen bij Eize de Haan voor zes gulden f 6,- 12.Van daar tot de molen, aangenomen bij Maarten Roos voor vier gulden vijftig cent f 450 13.Van daar tot het dorp Hipolitushoef aangenomen bij Maarten Roos voor vier gulden vijftig cent f 4,50 14.Van daar tot de Belterlaan aangenomen bij Gerrit Keijzer voor zeven gulden f 7,- 15.Van daar tot Cornelis Lont aangenomen bij Maarten Roos voor tien gulden f 10,- 16.Van daar tot de Poelweg, aangenomen bij Simon Keijzer voor tien gulden f 10,- 17.De Poelweg, aangenomen bij Simon Keijzer voor 10,- tien gulden f 18.Van daar tot Lutjeland aangenomen bij Simon Halfweg voor drie gulden vijftig cent 8 3,50 19.De Elfterweg, aangenomen bij Klaas Platvoet voor dertien gulden f 13,- Bedragende te zamen f 146,50 In 1863 en wel op 18 augustus bieden Burgemeester Pieter Maats Junior en de Wethouders Tijsen en Heijblok de gemeenteraad een plan en een begroting aan voor een te maken kunstweg vanaf het dorp Hippolytushoef tot aan de aanlegplaats De Haukes te Westerland Dit werd uitgebreid Lot Den Oever. Er wordt besloten een aarden baan aan te leggen van de aanlegplaats aan De Haukes via de Poelweg en de Konings weg naar Hippolytushoef. In Hippolytushoef is de Dorpsstraat voorzien van een keibestrating.Die zou opnieuw gelegd moeten worden. De aarden baan gaat verder bi j het Kerkepad naar de Doopsgezinde Kerk en vandaar naar de Molgerd i jkdan naar het Rijksmagazijn om te eindigen bij de keibestrating het dorp Den Oever.In totaal bedroeg dat een lengte van 8856 el. van 237

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 17