Art.2. De aanbesteding zal geschieden in tien perceelen en de schouw zal plaats hebben den Dertigsten Mei dezes Jaars. Art.3. De Aannemers zullen gehouden zijn, na de oplevering en goedkeuring op den Dertigsten Mei voormeld te zorgen, dat de wegen en paden in dezelfde toe stand onderhouden worden, zij zullen gehouden blijven tot het digten van alle ongelijkheden en het verrigten van alle de werkzaamheden welke tot den Eersten Januarij aan dezelve vereischt zullen worden; alles op aanwij zing en ten genoegen van het Gemeentebestuur. Art4 De betaling zal geschieden in twee gelijke termijnen en wel de eerste na afschouwing en goedkeuring des werks op dertig Mei, en de tweede termijn zoo het werk voldoende bevonden wordt in de maand November. De aanbesteding geschiedde op 16 mei 1861, 's morgens om 11 uur in het raadhuis van Wieringen onder leiding van secretaris Arie Poel. Hij las eerst de bovenstaande voorwaarden voor en ging toen over tot de openbare aanbesteding.3) En dit was net resultaat: l.Het maken en onderhouden van den weg vanaf den polder Waard Nieuwland tot den Oosterlander dijk aangenomen bij Simon Kaleveld voor vijftien gulden f i5f. 2.Idem van Groote weg over Vartrop tot de SLrand aangenomen bij Jacob Kool voor zes gulden f 6,- 3.Idem de weg vanaf den Oever met de voetpaden tot de Westerling, aangenomen bij Pieter Verfaille voor vijftien gulden f 15,- 4.Idem van daar tot de lage Krogten, aangenomen bij Simon Kaleveld voor vijftien gulden f 15,- 5.Idem van daar tot de banscheiding, aangenomen bij Albert Janszoon Wiegman voor dertien gulden f 13,- 6.Idem van daar tot het dorp Hipolitushoef aange nomen bij Cornelis Mostert voor zestien gulden f 16,- 7.Van daar idem tot de Normerlaan aangenomen bij Simon Keijzer voor negentien gulden f 19,- 8.Idem vandaar tot de Poelweg aangenomen bij Jan Keijzer voor negentien gulden f 19,- 9.Idem vandaar de Poelweg tot de Zee, aangenomen bij Pieter Rotgans voor veertien gulden f 14,- 10.Idem van de Poelweg tot de Quarantaine aangeno men bij Pieter Rotgans voor elf gulden f 1],- Bedragende te zamen f 143,- In 1862 gebeurde dit op dezelfde manier. Alleen was het nu op 6 Mei en kwam de volgende verdeling tot stand 1.Van den Oever tot het magazijntje aangenomen bij Pieter Bakker voor vijf gulden f 5,- 2.Van Oosterland tot Oudgest, aangenomen bij Jacob Kool voor vijf gulden f 5,- 3.Van Oosterland tot Vartrop aangenomen bij Simon Kaleveld voor acht gulden f 8,- 236

Op de Hòògte - Wieringen | 1992 | | pagina 16