Om het boek Keileem en zwerfstenen op Wieringen draaiden de beide week enden 2/3 en 9/10 november in de Nicolaaskerk te Westerland. De officiële presentatie was op zaterdag 2 november. Het eerste exemplaar werd door voorzitter Jaap Lont uitgereikt aan burgemeester Post. Daarnaast kreeg Bert de Vries een exemplaar, als dank voor de inrichting van de prach tige stenententoonstelling. Theo Mulder kreeg een boek, omdat hij foto's beschikbaar heeft gesteld en altijd klaar staat voor de vereniging. Het boek kan beschouwd worden als hét standaardwerk over de Wieringer bodem; het behandelt de wordingsgeschiedenis van Wieringen, maar vooral ook de vor ming van het keileem, waaraan Wieringen zijn voortbestaan dankt. Het boek schenkt ook aandacht aan de vele soorten zwerfkeien en hun herkomst. Tevens is er de zogenoemde stenenroute in opgenomen, voorzien van een los ingelegd kaartje. De schrijvers van het boek zijn Martin Rappol, Jan Verhofstad, Jaap Zandstra, Ton Longayroux en Jacomina Swaan. Zij beschikken over een grote kennis van zaken Het boek is te koop in de boekhandels Burghout en Engel en Engel, beide in HippolytushoefKosten f 25,- per stuk. Voor leden is het te koop bij de bestuursleden a f 15,-. Ook niet-leden kunnen het kopen bij bestuursleden, maar ze betalen dan toch f 25,-. Op de beide weekenden hing in de kerk ook de stamboom op de naam Tijsen. Tannie Lont was steeds aanwezig om uitleg te geven. Ondertussen kreeg ze van bezoekende Tijsens ook weer interessante aanvullingen. Marietje Boersen had een bord ingericht met oude foto's, met bekende en onbe kende personen. Dat leverde veel nostalgisch genot op en enkele personen werden herkend. De tentoonstelling werd bezocht door ruim 400 bezoekers. Het bestuur ziet met voldoening terug op deze aktiviteiten xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Alvast voor uw nieuwe agenda van 1992: 21 januari: de heer H.Lambooij komt vertellen over Getekend Land", nieuwe beelden van Hollands Noorderkwartier GETEKEND LAND door Drs. H.Lambooij. De heer Lambooij houdt zich in dit boek bezig met de landschappelijke veranderingen in Noord—Holland tussen de jaren 1000 en 1400. Dit wil hij die avond toelichten in woord en beeld in de vorm van dia's. De heer Lambooij is een kenner van de Noordkop, wat .o.a. ook blijkt uit zijn publikatie "Een eeuw schipperen die handelt over de kanalen in Noord-Holland. De Historische Vereniging Wieringen heeft deze avond gepland op 21 januari 1992 in de bibliotheek te Hippolytushoef, Kerkplein 23. Aanvang: 20.00 uur. Entree: gratis voor leden. Niet-leden f 2,50. 221

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 25