wv Voor aan de straat in een gedeelte van het huis woonden Meyert Kuit en Maartje Takes. Hij was schippersknecht bij Jan Kalf. Het gezin was flink uitgebreid: Grietje, Gerritje, Trijn, Sijtje, Geertje, Pietje, Klaas en Jaap. Zij gingen al gauw in de verdienste. Wanneer Simon*^an Kobus een vracht turf had gehaald, hielpen Meyert Kuit, Jan Kalf en Germen Bays en nog vele anderen de tjalk lossen. Zak voor zak werden de korte of lange turven bij iedere burger voor f 4,50 of 5 gulden per 1000 op zolder gebracht en opgestapeld. Dieuwertje Bakker, Simon zijn vrouw, wist de boekhouding goed bij te hou den en later begon Simon daar een sigarenwinkeltje. Hun kinderen waren Cobus en Jan. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Op verzoek van Meester Jofriet hebben de kinderen van Volkert Koorn de allang geleden geschreven herinneringen van hem ter publikatie aan de Historische Vereniging Wieringen gegeven. Volkert Koorn overleed 23 augustus 1980. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Voor de lezers: de nummertjes in de tekst slaan op de nummers van de tekening. Deze is gemaakt door de heer J.C.Koorn, Hofstraat 18, Den Oever. De redaktie denkt, dat het verhaal daardoor duidelijker wordt. De tekening vindt u op de volgende bladzij. De heer Koorn ontdekte in het verhaal een paar onnauw keurigheden of gaf nog enige aanvullingen. Die volgen hieronder Blz. 200: de zoon van Reier Bakker heet Reier i.p.v. Piet. Blz. 201: H.Bakker moet zijn Elb.Bakker. En bij de kinderen van Antje Hutman hoort ook nog Trijntje. Blz. 209: Beter geformuleerd Het café of beter gezegd de herberg van Meiert en Pietertje en het café "het Schippershuis" van Pietertje Lont,annex weduwe Jan Kaan, hetwelk naast de Kapel stond, en waar om beurten de herfst- en voorjaarsuitvoeringen werden gehouden. Blz. 213 bovenaan: "en meer huizen stonden er niet" hoort volgens de heer Koorn op blz.206 na "thuisgehaald" .En meer huizen ston den er niet. Blz. 212: Albert Klein kocht het café van Herman Koster en Hiltje Wage- meker, die het begin jaren '20 van Jantje Vroom en Aaltje hadden gekocht. Blz.213 onderaan: Bertus Bakker deed het café over aan Jaap Lont, die heeft het bij het begin van de Zuiderzeewerken verkocht aan Nan Metselaar, bekend als ome Nan In nr.39 woonde Germen Bays en meer huizen stonden er toen nog niet aan de Noorderweg. 214

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 18