32 Cornelis de Wit en Dieuwertje Hegeman bewoonden het huisje rechts van Her mans. Ze hadden het voor 100 gulden gekocht van Reyer Wagemakereen oom van De Wit. Het was een klein huisje met een afdak, waarop een druif groei de en achter het huis een geitenstal. 'sWinters ging hij dorsen met de vle gel bij verschillende boeren en het kaf werd op stal vervoerd aan de koeien. Later was het weekloon 6 gulden. Hun kinderen waren Gerritje, Geertje, Cor nelis, Jan, Betje en Cornelia. Gerritje huwde Thijs Bos en vertrok naar Oostwoud, waar haar man schuiten maker was. Jan werd schippersknecht bij Cornelis Verfaille op de klipper. Hij had later zelf een schip en werd met Albert Klein als compagnon beurt schipper op Tessel. Jan was gehuwd met Maartje Lont, de dochter van Cees van Nan Lont en Trijn Verfaille van Oosterklief. Na enige jaren kocht Jan de Wit een slijterij annex een bierbottelarij en had toen een prima bedrijf op Den Burg. Albert Klein kocht het café "Land- en zeezicht" te Oosterland van Jan Vroom en Aaltje en had daar ook een prima bedrijf. Wij zijn van Den Oever afgedwaald en nu gaan we daarheen weer terug. Naar het Kattegat. Het werd winter en een goede winter ook. De gasjessloot was al lang dichtgevroren. Peet stond met tuut, chocolamelk, bij de sloot. Een kop voor de kinderen 2 cent en voor groten 5 cent. De pot was gauw leeg. Ook verkocht ze dan haarteplaten, haardkoeken, voor 3 cent. Weinig geld, maar van f 6,50 loon doe je niet veel. Op de hoek tegenover Cees de Wit was de bakkerij van Kees van Ma Kroon of wel Kees Tijsen. Zijn vrouw Geertje Mulder, uit de Belt, is in 1904 over leden. Jacob en Dirk, nog kleine kinderen, bleven achter. De bakkerij werd overgedaan aan Kees van Mayert, die na enige jaren een nieuwe bakkerij voor Cornelissen bouwde, omdat Cees van Ma Kroon hem niet wilde verkopen, doch wel verhuren. Meyert Kalf huurd&^toen deze de huur opzegde bij Klaas Minnes, de bakkerij met als knecht Niek Kalf. De bakkerij is enige jaren terug verkocht voor de sloop aan de gemeente. Naast de bakkerij was een winkeltje van Jaap Kaan en Grietje Staaltjes. VOLKERT EN JAN EN SIMON K00RN

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 15