Grietje Rotgans, de vrouw van Jan Hermans, die aan de overkant woonde, werd geraadpleegd en die zou het wel verzorgen, want het was volgens haar de kop en dat geneest wel. Het was een wond van 8 cm aan beide kanten van de schedel. Kleren, kousen, klompen zaten vol bloed. Dat was het ergste gezicht, zei de buurvrouw als halve dokter. Die hoefde er volgens haar niet bij te komen. Doch later had ik telkens een terugkerende hoofdpijn, waarschijnlijk toch een hersenschud ding Jan Hermans en zijn vrouw Grietje Rotgans hadden een flink gezin. Hun kinde ren waren Willem, Neeltje, Elbert, Herman, Piet, Nan, Maartje en Geertje. Vader Hermans was van huis uit timmerman, maar had ook een goede kijk op heiwerken en havenwerken. Hij heeft met zijn zoon Willem veel waterwerken op Wieringen aan de noordkant en op Marken gedaan. De kapglooiing en de Molgerdijk zijn door hem op hoogte gebracht. Zij hadden een groot materialen- park en reden zelfs met een hele grote Duitse legerwagen uit 1914-1918. Elbert en Neeltje verzorgden het telegraagkantoordat bij hen was geves tigd. Zo moesten zij vaak telegrammen bezorgen. Naast hen links een oude bouwval vari^Jan Tijsen en Maartje Tijsen. In de volksmond Maartje en Jan van Peet Neel. Bij een pond groene zeep een peper muntstaai cadeau. De kinderen gingen daar graag boodschappen doen. Wanneer je vroeg om het één of ander, zei Maartje het steeds twee keer. Had ze het niet, dan riep ze al gauw:" Ga maar naar Hil." Maartje van Peet Neel stierf 22 december 1913 in de leeftijd van 57 jaar. Het dak van het huis stortte gedeeltelijk in. Jan ging door toedoen van de Diaconie naar het ermhuus" en overleed daar in 1925 71 jaar oud. Hij was in zijn goede tijd wierperser bij de firma Paulus Kaan, die veel verkocht en verhandelde in Amsterdam. Corn. Tijsen kocht het terrein en liet er een bakkerij op bouwen, tegenwoor dig eigendom van Cornelissen. Ariaantje Koorn,moeder Elisabet de Wit en Cornelis Koorn. 210

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 14