Jan Tijsen en Neeltje de Vries, in 1880 al overleden, dreven naast cafe Meyert Tijsen een kruidenierswinkeltje. Vader Jaap Tijsen woonde bij hen in, evenals Antje Kalf, die de koeien molk, het huiswerk deed en soms nog eens een kaasje maakte. Dat gebeurde in deze tijd bij iedere boer. Moeder kon dat ook wel, doch hoefde dat zelden te doen, omdat een gedeelte van de melk aan de buren werd verkocht en de rest werd verwerkt in de bakkerij In het oude huis van Maarten Gorter woonde diens weduwe Trijn Kaan, nadat haar zoon Maarten en Maartje Bakker de winkel hadden overgenomen. Maarten ging met een ezelwagen naar Stroe of Oosterland, de Gest en de Polder zijn waren, ook maismeel en lijnkoeken uitventen. Hij had daar een beste zaak. Zijn moeder verdronk in 1910 in sloot,Die was 10 tot 11 meter breed. Dat is de Gasjessloot, de Gasthuis- nu de Gasthuisweg. Aan de overkant van de Zee straat was op de hoek van de Voorstraat tot de Kapellesteeg de bakkerij van Willem van Wig- gert^die zeer in verval zijnde door grootvader Koorn van Willem was overgenomen en daar toen begon met zijn bakkerij Grootmoeder ging soms zaterdags met een mand brood bij de huizen langs en was dan gauw uitver kocht 13 Juli 1899 was mijn zuster Geertje geboren. Nog altijd op de boerderij om de noord. Grootmoeder was niet al te sterk, en zo kwamen er plannen, dat wij zouden ruilen van woning. Toen mijn zuster 3 jaar werd, is het er dan van gekomen. In dat zelfde jaar werd op 7 november 1902 een zoon geboren, Simon. Het was druk in de bakkerij en soms ook nog melken en andere dingen op de boerderij Toen ik 6 jaar was, in de herfst ging ik met grootvader op de driewielde kar mee naar Vatrop om aardappelen. Met een kar hoog opgeladen met ook nog een ruiter droge witte erwten gebeurde het ter hoogte van het wierpakhuis, waar toen Jacob Kuit woonde, dat ik van de boom van de kar viel, onder het wiel van de wagen door en zwaar gewond aan het hoofd bleef liggen. Riek Poppen, nu het huis van Marinus Koorn, en Neel Bont verbonden mij zo goed mogelijk. Ik werd met het slagers wagentje op twee wielen bij grootmoeder Zomerdijk afgeleverd door slager Jan Maars uit Hippolytushoef(Zijn vrouw Grietje Vroom was een vriendin van moeder Jan Koorn en Ariaantje Zomerdijk, 209 4#

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 13