Grootvader Zomerdijk kocht het oude huisje, zodat oom Simon Zomerdijk en Grietje Lont daar in konden wonen. Nu staat dat oude huisje er nog. De kinderen van oom Simon waren Geertje, Neeltje, Cornells en Simon. Ze zijn later verhuisd naar de Voorstraat en hadden.daar een win keltje Een paar jaar later had de schoon zoon van oom Simon daar een slagerij Zomerdijk zelf liet toen aan de hoek Zwinstraat - Vlieterstraat een hotel bouwen. Tante Grietje Lont overleed in 1942, 67 jaar oud, oom Simon 2 jaar daarna in 1945, 69 jaar oud. Zoon Simon zette het bedrijf nog enige jaren voort. Hij verongelukte met de auto op weg naar huis van Scha- gen af, 57 jaar. Grootvader Zomerdijk overleed in 1921, grootmoeder verhuisde naar haar kinderen.Jacob Lont en zijn vrouw Maartje Klein met hun kinde ren Reintje en Neeltje gingen daar toen wonen. De verhuizing was niet zo erg, want zij woonden al enkele jaren aan de overkant op Zeestraat 6. Grootvader was werkzaam als inpak- ker en had daarbij nog enige paling fuiken. De paling, die hij ving, verhuisde naar de kelder onder het huis. Daar stond altijd 10 cm water en de paling bleef er dus goed in leven. Zo af en toe werden ze opge geten Naast het huis van onze grootouders woonden D.Tijsen**en zijn vrouw Cornelis Zomerdijk. Maartje Tijsen met hun kinderen Maartje uit het eerste huwelijk, en Jacob, Nan, Piet, Trijntje, Dirk en Cornelis. In dat huis, dat thans bewoond wordt door Jan Koster, zaten in de muren heel veel oude tegeltjes met mooie schepen en bloempotten. Later zijn die uit de muur gezaagd door de antiekhandelaar Bart Nannink. Zoon Dirk, die bij Dirk Verfaille in het schoenmakersvak werd opgeleid, begon daar een eigen zaak. Toen de Zwinstraat klaar was, kreeg hij naast hotel Zomerdijk een nieuwe schoenwinkel en schoenmakerij ZH De volgende woning was de bakkerij van oom Jan Koorn en Peet Trijn Zomerdijk. Zij runden ook een boerderij. Daar werkten ook de kinderen Cor, Nan, Jan, 207 22

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 11