Ook is in dorp te koop al wat men maar begeert En logementen goed, daar men U wel tracteert Daar is ook een kantoor al in het dorp gesteld Om voor 't gemeene land te brengen daar het geld. Als gij nu in dit dorp Uw lusten hebt voldaan Zoo moet gij door de Belt naar Westerland toe gaan Daar leid ook nog een buurt die was ik haast vergeten Het leid er zijden of de Normert geheeten Als gij nu verder komt in het dorp Westerland Daar kunt ge verheen zien rondom naar alle kant Gij ziet uit de Noorderzee, de scheepen binnenkomen Die zeilen heen en weer al door de brakke stroomen. Als gij te Westerland met kijken zeid voldaan Zoo moet gij door het land dwars naar de Houwkes gaan Keert dan wat Oostwaats aan gaat langs de Hoelem treden Dat door de brakke vloed zoo dikmaals wordt bestreden Vandaar naar Westerklief, daar staat een groote stien Die kunt gij tot vermaak,ook wel eens gaan bezien Gij wilt bij deze steen een weinig blijven staan Hij keert hem driemaal om als hij de klok hoort slaan. Ook in de laagte daar staat nog een vogelkooi Die is heel net bewalt en ook met boomen mooi Wilt dan naar Oösterklief dwars over het land heen gaan Dan kunt gij ook de Kaap van Klieverstee zien staan Dan moet gij wederom naar Hippolytus keeren Hebt gij dan geld te veel, dat kunt ge daar verteren En dat aan bier of wijn aan koffie of aan thee Want deze ketterij is op ons land almee. Gij kunt ook met gemak, bezijden 't dorp heen gaan Daar komt gij op een vlek dat ligt er tegenaan Dat vlek al is de naam van Elft geheten Vier voogelen kooien groot die liggen daar beneden Daar staat een Roomsche Kerk,vermaning daar beneven Gij moet ook langs dit vlek allangs de Burge meede En over 't Koningspad zo naar de dijk gaan treden Als gij op dijk langs gaat zoo kunt gij buiten zien Dat daar land is geweest voor jaren vijf maal tien 184

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 13