Statutenwijziging. De tijdens de laatste ledenvergadering met algemene stemmen aangenomen statutenwijziging is op 8 mei 1991 bij notaris D.Butijn gepasseerd en bij de Kamer van Koophandel ingeschreven. Een ieder, die besluit om papieren en/of foto's te schenken aan de Hist.Ver.Wieringen kan er nu van verzekerd zijn, dat die papieren of foto's bij een eventuele opheffing van de vereniging goed bewaard blijven in een officieel archief, waar één en ander altijd te raadplegen is. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Exposities in de Westerlander kerk. Onze leden, de heer C.Pot uit Den Oever en de heer J.Gorter uit Oosterland,exposeren in de Westerlander kerk hun werk. Beiden verleenden in de afgelopen jaren reeds hun zeer gewaardeerde medewerking aan de tentoonstellingen, die de Hist.Ver. in samen werking met het Museum Jan Lont in het kader van de Toer-in organi seerde. Wij raden onze leden van harte aan om naar de exposanten hun werk te gaan kijken. De heer Pot exposeert tijdens de weekenden van 6 en 7, 13 en IA, 15 en 16 juli foto's onder het motto De mooiste plekjes van Wie- ringen De bezoekers zullen zeker verbaasd zijn hoeveel mooie plekjes Wieringen heeft. De meesten van ons weten dat wel, maar toch ga je vaak zonder acht te slaan op de omgeving voorbij aan schitterende stukjes Wieringen. Vast een feest van Herkenning. Van heel ander genre is het werk van J.Gorter. Hij heeft in de loop van honderden uren een aantal molens gebouwd. Talloze puzzels en vraagstukken moeten oplossen om een in zijn ogen verantwoorde molen te bouwen. En denk er aan dat hij wat dat betreft streng is voor zichzelf. Eén van zijn laatste exemplaren heeft tijdens de tentoonstelling Wieringen,water en wind" in Museum Jan Lont gestaan, waar hij veel bewondering oogstte en loftuitingen ontving. Naast de molens van Jan Gorter zijn er ook nog miniatuur scheeps modellen te zien, die door collega miniatuurbouwers gemaakt zijn. Al met al is een gang naar de Westerlander kerk zeer de moeite waard. J.Gorter en zijn medebouwers exposeren tijdens de weekenden van 3 en A, 10 en 11, 17 en 18 augustus. Ten slotte wijzen wij u graag op de expositie Honderd jaar Haukes- haven in Museum Jan Lont. Daar kunt u van alles te weten komen en veel zien over het ontstaan en de geschiedenis van de haven van De Haukes. Alleen al het buiten het Museum opgestelde is een bezoek waard. De expositie is te bezichtigen van 23 juni t/m 1 september 1991 en is geopend op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van IA.00 - 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u bellen voor een afspraak zeker voor groepen) 02279 - 3730 of 02271 - 1353. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 8