HISTORISCHE VERENIGING NAAR KIJKDUIN Op zondag 16 juni kwam een dertigtal leden en belangstellenden naar Huisduinen voor een lezing over en een rondleiding door fort "Kijkduin". Tot onze teleurstelling kwamen de mensen van de Stichting Stelling Den Helder vijf minuten voor het begin met de mededeling, dat de diaserie over Stelling Den Helder waarschijnlijk bij één van de bestuursleden in de auto lag en die was de stad uit. Wel wat slordig als je bedenkt, dat een maand tevoren al een afspraak daarover was gemaakt. Nu heeft men beloofd naar Vieringen te komen om in ons verenigingsgebouw (de openbare bibliotheek) als nog de lezing te houden en de dia's te vertonen. Achteraf misschien niet eens zo slecht. Nu hebben we een goed idee wat fort Kijkduin is, als erover verteld wordt. Vanuit de Historische Vereniging werden de deelnemers toen eerst maar getrakteerd op een kopje koffie. Daarna gingen we begunstigd door goed weer op weg naar het fort. Daar werden we begroet door de heer Geervliet. Hij leidde ons ruim ander half uur rond. Hij wist ons te boeien vanaf de rondgang door de droge gracht en de onderaardse gangen tot en met de waarnemingskoepeldie ruim 21 meter boven de zeespiegel uitsteekt. Dank zij het mooie weer hadden we een prachtig uitzicht over zee,Huis duinen en de Grafelijkheidsduinen. Uit de reakties van de deelnemers mogen we concluderen, dat het een geslaagde middag was. Tot ziens op de lezing met dia's: U hoort nog van ons wanneer dat plaats vindt. Jaap Fijnheer, secretaris. Wie kan ons helpen? Het bestuur wil graag een aantal oude Wieringer recepten verzamelen.Wie kent een aantal drankjes die vroeger op Wieringen zoal gedronken werden.En bij welke speciale gelegenheden? Wie kent nog of kan aan de weet komen via oma's of an dere oudere familieleden of kennissen typische Wieringer recepten of eetgewoonten? Bij sommige gelegenheden behoren soms bepaalde spijzen of dranken. Denk aan specifieke winterkost,bruilofts malen, geboortes sterfgevallen ed Ook b.v.kost voor de armen en kost voor de meer welgestel- den,of ook b.v.kermiskost Alles is welkom. Stuur uw reacties of bel naar de redactiecommissie. U hoort van ons wat er ontvangen is. 156

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 7