Bestuursmededelingen In maart hebben zich in het bestuur nogal wat veranderingen voor gedaan. Nettie Rienstra-Mulder en Matthisca Kooy-Modder hebben het bestuur verlaten. Zij waren bij de oprichting van de vereniging nauw betrokken en hebben sindsdien een grote bijdrage geleverd aan de activiteiten van de vereniging. Heel veel dank hiervoor Nettie Rienstra is nu nog actief als redactielid voor het bulle tin van de vereniging en 'op de inzet van Matthisca Rooy kan ook nog steeds gerekend worden. Nieuw in het bestuur zijn Menno Smit (van 't Hoekje) die bij de verdeling van de functies het penningmeesterschap op zich heeft genomen en de ondergetekende. Jaap Lont uit Oosterland, die als voorzitter zal optreden. Samen met Jaap Fijnheer uit Den Helder die het secretariaat op voortreffelijke wijze blijft voeren, vor men zij het dagelijks bestuur. Tannie Lont-Lont is teruggetreden als voorzitter, maar is nog als bestuurslid actief. De vereniging is haar veel dank verschuldigd: zij is de initiatiefneemster voor de oprichting geweest en onder haar voorzitterschap is de vereniging in slechts enkele jaren uitgegroeid tot een volwaardige vereniging met tal van activi teiten en met meer dan 150 leden. Het bestuur is met een aantal zaken druk bezig. Op 9 en 10 mei Jl. was de vereniging met een stand vertegenwoordigd in Hippolytus- hoef in de Doopsgezinde kerk t.g.v. Vermaningspad en op 10 mei op de jaarmarkt. Er was veel belangstelling en er zijn verschil lende nieuwe leden geworven. Op zondag 16 juni was er de excur sie naar het Fort Kijkduin. Op zaterdag 21 september a.s. zal de vereniging present zijn met een kraam op de feestdag t.g.v. het 25-jarig bestaan van de afdeling Den Helder van de Nederlandse Genealogische Vereniging (stambomen). Mogelijk zullen in novem ber enkele weekeinden in de Nicolaaskerk te Vesterland gevuld worden met stamboomactiviteiten en een expositie van fotoma teriaal. U zult hierover nog nader geïnformeerd worden. Een groter project waar het bestuur druk mee bezig is, vormt het boek: 'Zwerfkeien op Vieringen'. Enkele enthousiaste wetenschap pers, onder wie de heer Verhofstad die 12 maart Jl. in de bi bliotheek in Hippolytushoef een lezing over dit onderwerp heeft gehouden en de hoofdauteur, de heer Martin Rappol, hebben, ieder op hun terrein, een bijdrage geleverd aan het manuscript. Het resultaat is een wetenschappelijk verantwoord en toch heel lees baar boek over zwerfkeien geworden, waarin veel foto's zullen worden opgenomen en ook de zgn. 'stenenroute' een fietstocht langs verschillende steensoorten op Vieringen, niet alleen zwerf keien maar ook allerlei geïmporteerde stenen. Heel boeiend Het bestuur hoopt dat dit boek.begin november in de winkels zal liggen en dat u het in groten getale zult aanschaffen. Dat is het zeker waard. 154

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 5