Gemeenteraad van 6 Mei 1890' 1.Een nieuwe voordracht van de Armvoogden in de vacature van wijlen S.Wagemaker is binnen gekomen en tevens een verzoek tot herbenoeming wegens periodieke aftredingen.Benoemd worden de Heren A.Russelman.Jb. Keijzer en J.N.Mulder. De rekening en verantwoording over 1889 van de Armvoogden der Hervorm- of Gereformeerde gemeente worden goedgekeurd. 2.De commissie uit de raad, afgevaardigd naar Zijne Exelentie de Heere Minister van Waterstaat brengt van hare zending bij monde van de voor zitter verslag uit en deelt onder andere mede dat Zijne Exelentie be paalde toezeggingen heeft gedaan om bij de eerstvolgende begroting van Waterstaat eenen post voor de aanleg van een haven op Wieringen te zul len uittrekken. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. 3.Besloten wordt om het kerkpad te Den Oever te verbeteren, mits het niet meer dan f.30.kost. 4.De voorzitter stelt de raad in kennis van een paar bij hem ingekomen rekeningen tot betaling, hij legt daarbij over een betaalde rekening van een ander, van hetzelfde aangenomen werk. Reeds in een vorige vergadering heeft het dagelijks bestuur vermeend, op vele toen ingekomen rekeningen, de goedkeuring tot betaling te moe ten vragen, omdat die rekeningen ons te hoog voorkwamen.Wij doen dit omdat bij de behandeling der gemeenterekening en verantwoording het dagelijks bestuur op die rekening geen bemerkingen van de raad zou kun nen behoeven te ontvangen, dewijl die rekening ons voorkomen niet in orde te zijn. Wat gebeurt er? Men spreekt af dat er iets gemaakt zal worden, en vraagt hoeveel dat kosten moet, men krijgt daarop antwoord zo en zoveel, dandenkt men er mede af te zijn, maar nu, nu worden die rekeningen ingediend en betaald en dan komen er na die tijd nog reke ningen van anderen voor het leveren van materialen, zo ook van arbeids lonen voor datzelfde werk, dat is niet in orde. Ik heb de betrokkene zelf meedegedeeld dat een dusdanige wijze van handelen veel op een dievenboel en zakkenrollerij op de gemeentekas geleek en dat ik daar aan paal en perk zou stellen. - Beviel hem die beoordeling niet, dan konden ze proces-verbaal laten opmaken, of ik wil dan ook wel voor hen doen.Wij vragen dus aan de raad, hoe «en met die rekeningen aanwil, betalen of niet Enige, raadslieden merken op dat het toch niet veel zou geven met daar over te procederen en dat procederen ook geld kost. De voorzitter merkt op dat men nog eens tot opheldering zou kunnen ko men. Na enige besprekingen waarbij door de heer P.Tijsen wordt betoogd dat er vermoedelijk misverstand bij de voorzitter en aannemer zou kun nen bestaan bij de vaststelling van de aanneemsom, omdat naar zijns zienswijze de materialen voor het werk benodigd daaronder begrepen zou kunnen zijn.De voorzitter zegt als dit zo is dan zou het arbeidsloon in ieder geval te hoog zijn. De heer Jb.Mostert zegt: dan liet ik de boel afbreken, daar zou ik nog f.25.- van de gemeente voor over hebben, om juist te weten of de in rekening gebrachte stenen eraan zitten. En omtrent het arbeidsloon dan vraagt de voorzitter. In de tweede maand dat ik hier was, liet ik een gedeeltelijk vernieuw ing der goten van de straat in het dorp aannemen. 163

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 14