REGLEMENT EN TARIEFVAN BEURT- EN MARKTVEER TUSSEN WIERINGEN_EN^ALKMAAR^ Juli 1847. Buraemeest.er en Raad der gemeente Wieringen in overweging nemende de nood- zakeli Ikheid, welke er gevonden wordt om op het Beurt- en Marktveer, dat tusschen de stad Alkmaar en deze gemeente sinds vele jaren bestaat, eenen bepaalden regel vast te stellen en tevens de behoefte om de vrachten voor de daarmede te vervoeren voorwerpen bij een algemeen tarief te regelen- en gelet op art. 63 van het Reglement op het bestuur ten platten lande in de provincie Noord-Holland, vastgesteld bij Konikiijk Besluit van den 23 Ju ij 1825 no. 132 i Hebben goedgevonden en verstaan om met vernietiging van alle bepa mg reglementen welke op dat veer vroeger mogten hebben kunnen bestaan te arres teeren het navolgende.- Reglement en Tarief waarna de veerschippers van het eiland Wieringen en van daar varende op de Stad Alkmaar vice versa, zich zal hebben te gedragen. Art. 1. Het tusschen het Eiland Wieringen en de Stad Alkmaar tot heden toe bestaan hebbende Beurtveer zal blijven bestaan en zullen daarop toepasselijk zijn de navolgende bepalingen.- Art.2. De benoeming van een schipper op dat veer zal geschieden door het plaatse ij bestuur van Wieringen in gemeen overleg en onder goedkeuring van het Stede lijk bestuur van Alkmaar; en zal zoodanigen schipper moeten staan ter goeder naam en faam zoo van gedrag als soliditeit en bekwaam zijn om als schipper te kunnen handelen. Art3 Het schip of de schuit tot deze vaart te bezigen zal moeten zijn een gedekt zeilvaartuig en met eene scheepsruimte van minstens 15 ten hoogste niet can 20 tonnen tot berging van goederen, alsmede van eene behoorlijke verblij - plaats voor de passagiers. Stevig en goedgebouwd, naar den eisch voorzien van tuig, zeil en ankers en boven en behalven den schipper bemand met eenen goeden en bekwamen knecht desnoods in staat om het vaartuig met eigen hanc te kunnen besturen. Art.4. De keuring van de voornoemde schuit of schip mitsgaders van deselfs tuig en verder toebehoren verblijft aan het plaatselijk bestuur van Wieringen, die hetzelve zoo dikwijls zal doen of zal laten doen als het zulks noodig zal oordeelen, zullende de schipper het daar bij afgekeurde of voor herstel vatbaar geoordeelde door een nieuw moeten doen vervangen of behoorlijk iaten herstellen op eene boete van minstens drie en hoogstens twaalf gulden. Art5 De schipper zal in het volbrengen der beurt zich stiptelijk moeten houden aan de hierna voor te schrijven bepalingen en zich in geen geval daarvan menige afwijking mogen veroorloven dan alleen in zeer buitengewone omstandigheden, en dan nog niet als onder goedkeuring van den Burgemeester der plaats waar hij zich als dan bevindt. Art6 Van den le Februari tot en met den 20 December van ieder jaar zal bij open water deze beurt geregeld voortgang hebben, eens per week van en naar Alkmaar terwijl van 20 December tot 1 Februari eerstvolgende de beurtvaart eens in de 14 dagen plaats zal hebben.

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 6