Uit de Raadsnotulen van 1891: Vrijdag den 13e Februari] 1891. Tegenwoordig waren de Heeren C.J.J.H.van KempenHAJ.VdS.Obreen Jb.Mostert,J.Tijsen,P.Tijsen,J.Bais en J.Kooijman. De Heer W.Heijblok was afwezig. Volgen enige routinezaken. 7.Wordt aangeboden een regeling bij de brandspuit. De raad besluit deze regeling goed te keuren,daar van een staat te doen opmaken, brandmeester, onderbrandmeesters te benoemen, het aantal der benoodigde persoonen door de brandmeester bij brand zelf te laten require- ren, het aantal voor ieder gedeelte va'st te stellen op: bij de slang acht slangenleggers bij de pomp zestien pompers bij de waterbak zes waterdragers bij de spuit drie spuiters. Wordende voor ieder der gerequireerde vastgesteld bij brand overdag en wanneer de spuit uitrukt f 1,- en bij nacht f 1,50 te betalen. Dat de lijst door de benoemden zal worden geteekend en in het notulenboek worden opgelegd. 8. Wordt besloten aan de kapellevoogden aan den Oever eene gratificatie toe te staan van f25,- voor het herstellen der brandspuit aldaar. 8. De Voorzitter zegt, dat hij op het oogenblik geen kans ziet om een brandspuit aan de Haukes te plaatsen: de Heer Obreen stelt voor om zoo lang daarmede te wachten tot dat de haven aldaar gereed is, dien overeen komstig wordt besloten. jij vorig stuk deze aanvulling: Bij besluit van de Raad dezer gemeente d.d. 13 feb.1891 wordt er in deze gemeente eene brandweer opgericht voorloopig in het dorp Hvpolitushoef en worden de ondervolgende personen uitgenoodigd de ondervolgende functies daarbij te willen vervullen als zijnde in boven vermelde vergadering daartoe dooor de Raad benoemd: Hoofd Brandmeester Jurien Koster IjSij den slang D.Lont brandmeester FTKSüTsn onderbrandm. N.Poel id. F.Lossie id. De brandmeester of die hem vervangt kan bij brand 8 man voor de ploeg requireren die hij in overleg met de onderbrandmeester kan benoemendeze ploeg heeft alleen te bevelen over den slang doch niet met andere ploegen waarmede die samenwerktdit gel't tevens voor alle andere ploegen. D.Duijnker plvervbrandmeester A. de Haan onderbrandmeester P.de Vries idem met zes waterdragers. Jb.Mostert pl. verv. brandmeester Rijkeboer onderbrandmeester P.Bruul idem Jb.Poppen idem met zestien Pompers Bij de Koperen Spuit: G.Pot onderbrandmeester Jn.C.Tijsen idem met drie spuiters Alle bij de spuit gerequireerd halen en brengen de spuit 123

Op de Hòògte - Wieringen | 1991 | | pagina 11