Hetgeen ons zeer welkom is en vooral het warme eten gaat er in als koek. Tegen de avond wordt er stro gebracht en we zijn weer een nacht op Wier- ingen Maandag morgen ongeveer tien uur gaan we weer naar de boot waar inmiddels ook stro is ingebracht en we hebben dus een beter verblijf.Het is wel wat benauwder om te zitten en liggen, maar het is in ieder geval zachter als op de harde planken. Een sleepboot komt er voor en weer gaan we op weg richting Kampen.De reis verloopt nu goed.Het weer is nogal knap en gelukkig wat betrokkenwant als we op het IJsselmeer zijnongeveer tussen Enkhuizen en Urk horen we vliegtuigen en moeten zij,die boven zijn beneden komen. Gelukkig vliegen zij gewoon over want een aanval op het water zou voor ons niet aangenaam zijn geweest.We trekken langs de N.O.-polder en om 5 uur stomen wij het Keteldiep op,in de richting van Kampen.Om ongeveer half zes maandagavond 18 dec.liggen we in Kampen aan de wal. Eerst is er sprake dat we van boord moeten, maar er schijnt nog geen plaats voor ons te zijn en dus blijven we deze nacht nog aan boord.Het is een prachtige mooie heldere nacht met sterren en ik sta enige tijd boven in de frisse avond,ook gaat er nog een V-l door de lucht in oostelijke richting wordt deze afgeschoten. De volgende morgen 19 dec. dinsdag om 9 uur worden we uit de boot gela ten en staan we even later aan de wal en marcheren we naar de van Heutz kazerne.Hier krijgen we allemaal de eerste kuch met boter en kaas.

Op de Hòògte - Wieringen | 1990 | | pagina 9