Raadsnotulen van 30 December 1890. (gedeeltelijk) 1.Ingekomen een schrijven van den Directeur van het Kabinet des Konings houdende dankbetuiging op het adres van rouwbeklag bij het overlijden van Z.M.den Koning. 2.Gelezen een request van C.Omis c.s.over de steiger aan de Haukes inhoudende het verzoek dat dezelve verbeterd en 10 meter verlengd mocht worden: wordt besloten dit te renvoijeren aan Burgemeester en Wethouders om pre-advies. ö.Mededeeling dat de rekening en verantwoording over 1889 door Heeren Gedeputeerde Staten is goedgekeurd en voorstel om als nu den afgetreden Ontvanger te dechargeeren en zijne borgstelling terug te geven.Aldus besloten 6.De raad gaat over tot het benoemen van een Stembureau en worden be noemd de Heeren J.Tijsen en Jb.Mostert en als plaatsvervanger de Hee ren J.Kooijman en P.Tijsen. 7.De Voorzitter wenscht daar wij nu van elkander in de laatste vergade ring van dit jaar gaanelkander in 1891 weder mogen ontmoeten. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering en gaat de raad in geheime zitting over Aan de EdMogHeeren de gecommitterde Raden van de Staten van Hollandt en Westvrielandt in den Noorderquartier Vertoonen eerbiedigh Regenten van den Eijland Wieringe dat met de storm voorgevallen den 25e December Ao1717 het zeewater is opgehoollen hooghe als bij geheugenisse van menschen ooijt is geweest waardoor t selve eijlande op Hellisdijk, Hoorndijk, Stroeerd:jk en Ipolytushoeverdijk tot negen plaatse te samen in lenghte 69 roeden is geinnundeerd Verder 691 roed de wierriem wegh maar ook de kleij daar agter staande stuck geslaghen is, als bij specificatie hier nevens gaande is blijkende. Versoekende onderdanigh dat uw EdMog. in dese groote ongelegen- heijt haar de behulpsame handt gelieven te bieden opdat 't selve eijlande wederom in orde magh werden gebragt ende geconserveert 't welk doende, C.v.d. Werff.

Op de Hòògte - Wieringen | 1990 | | pagina 19