veldnamen, oude maten en prijzen. (Vervolg van de erfenis van Nan Rotgans, opgetekend 1830.) 18. Een stuk laid, gelegen als voren genoemd QUATELVENTJEgroot vijftig roed drie ellen vijf palm nieuw of zeventien snees twaalf roed zes voet oude maat, belend C. Wagemaker ten Zui den en de Walsloot ten Noorden. Begroot op een honderd drie en twintig guldens twintig centg. 123,20 19. Een stuk land gelegen als voren genaamd AGTER DE B1ERDIJK groot drie en zeventig roed vier en zestig ellen acht en ne gentig palm nieuwe of twintig snees achttien roed tien voet oude maat belend de berm van de Noorddijk ten-Noorden en J. Lont ten Zuiden, begroot op drie honderd acht en dertig gu 1 den f 538 00 20. Een stuk land gelegen in de banne Oosterland op voornoemde eiland genaamd DE ELSJESWEITJE, groot een en twintig roed zeven ellen negen en zestig palm nieuwe of zeven snees acht rood zes voet oude maat, belend de togt ten Westen en de Walsloot ten Oosten, begroot op vier en veertig gulden en vijftig cents. J 44,50 21. Een stuk land gelegen als voren genoemd KRAPVENgroot zes en tagtig roed zeven en vijftig ellen drie en zeventig palm nieuwe of dertig snees tien roed oude maat, belend Jb. Tijsz. ten Oosten en S. Zomerdijk ten Westen, begroot op een hon derd twee en vijftig gulden vijftig cents. 152,50 22. Een stuk land gelegen als voren genaamd DE C0MPEVEN, groot een bunder elf roed acht en negentig ellen twintig palm nieuwe of negen en dertig snees negen roed oude maat, beiend 8. Zomerdijk ten Noorden en P. Rotgans ten Zuiden, begroot op drie honderd vier en negentig gulden vijftig cents. 39450 23. Een stuk land gelegen in de banne Oosterland op het eiland Wieringen genaamd BAVAVEN, groot zeven en veertig roed vijf en zeventig ellen vijf en negentig palm nieuwe of zestien snees zestien roed zes voet oude maat, belend S. Zomerdijk ten Noorden en P. Rotgans ten Zuiden, begroot op vier en tagtig gulden. f 04,00 24. Een stuk land gelegen als voren genoemd M0LGER, groot twee en dertig roed 'acht en zeventig ellen en vijftig palm nieuwe of elf snees elf roed oude maat, belend de Togt ten Oosten en A. Ruiter ten Westen, begroot op een honderd vijftien gulden vijftig cents. f 115,50 25. Een stuk land gelegen als voren genoemd BIJ DE WESTERLING, groot vier en zeventig roed zes en tagtig ellen zeven en tagtig palm nieuwe of zes en twintig snees zeven roed zes voet oude rnaatbelend de Rijweg ton Zuiden en N. Meijblok ten Noorden, begroot op drie honderd zestiengulden en f 316,20 twintig cents. J (Wordt vervolgd) 81

Op de Hòògte - Wieringen | 1990 | | pagina 4