71. twaalf vorken een Tas Beugel Een schakelcetting Een dito Een vrouwekapijsertje twee en twintig Platte knoopjes Een silvere sak horlogie Een kleijn vorkje en hegje Een bril met zilver, en eenige andere Een naaldekooker vier Rouw en een trouw Penningh Een tande stooker Een Cignet Een kurketrekker Een suijker leepel met houten staal Nog diverse kleinighedens in silver van knoopjes kettingwerk haakjes tot mantjes en een kist met silver dog oud en een met silver gemanteerde Rotting Vermeldenswaard is nog het volgende uit de inventaris: Nog op de studeerkamer een merkelijk aantal boeken Different formaat Een lessenaar, een kist en wat kleijnighedens. Elbert Wognum had dus een studeerkamer, iets opmerkelijks in die tijd, en hij beschikte over een aantal boeken. Zijn woning stond op een plek, waar in 1898 de nieuwe doopsgezinde pastorie gebouwd werd. Dit pand is thans eigendom van de familie Dirk Boersen. De grootste wens van de erflater is vervuld: Anno 1990 - ruim 200 jaar na zijn dood - bestaat er nog steeds een doopsgezinde gemeente op Wieringen en zij ontvangt nog jaarlijks gelden uit het Elbert Wognumfonds 11 T.Lont-Lont xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Denkt u een leuk verhaal te hebben, of iets anders wat voor publicatie geschikt is, neemt u dan contact op met mevrouw M.Boersen-Bron, Kerkplein 26, Hippolytushoef tel. 02279-1970) mevrouw N.Rienstra-MulderMolenstraat 26, Den Oever (tel. 02271 - 1343) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Op de Hòògte - Wieringen | 1990 | | pagina 9